Piękna i Bestia. Klasyczne baśnie Disneya w komiksie - Wydawnictwo Egmont

 Będąc dzieckiem i oglądając bajki Disneya nie zapomnę jakich przeżyć i emocji mi dostarczały. Przez dekady swojej działalności wytwórnia ta stworzyła wiele pięknych bajek. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam książkę, która jest komiksową adaptacją baśni - Piękna i Bestia.


Piękna i Bestia
to opowieść znana wszystkim dzieciom. Podczas czytania jej ponownie chwyta za serce, mimo tego, że jej fabułę zna się już doskonale. Do tego cudowne, komiksowe grafiki sprawiają, że czuję się jakbym ponownie zasiadła na kanapie i klatka po klatce na nowo poznawała tę bajkę... W spokojnej wiosce, gdzie życie toczy się monotonnym rytmem, a marzycieli traktuje się jak dziwaków, żyje piękna i wrażliwa Bella. Dziewczyna uwielbia czytać książki i bujać w obłokach. Z czułością troszczy się o swojego starego ojca – ekscentrycznego wynalazcę. Wszystko się zmienia, gdy Bella trafia na zamek tajemniczej, budzącej grozę Bestii. Tam, u boku zaczarowanych mieszkańców, przekonuje się, że pozory mogą mylić, a prawdziwe piękno kryje się w głębi serca. 

Ten wzruszający komiks pokazuje nam, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a wrażliwość, dobro i prawdziwa miłość mogą odmienić zarówno ciało, jak i duszę, odegnać zło, smutek i zwątpienie...

A Wy pamiętacie tę baśń?

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz