Kolory, Baba Jaga w Ameryce i Pora na pomidora, czyli garść książeczek z Egmont

Kochani ;)

Dzisiaj zabieram Was w podróż po świecie książek dla młodszych czytelników ;)


Pierwszą z nich jest książeczka Kolory, z serii Art, która  pozwala odkrywać dzieciom świat kolorów. 

Na grubych, tekturowych kartach mali czytelnicy zapoznają się z podstawowymi barwami, dodatkowo opisanymi w pięciu różnych językach - polskim, angielskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim. Teraz nauka kolorów będzie banalnie prosta ;)
Kolejne dwie książeczki z serii "Czytam sobie" są nam już dobrze znane ;) Przeważnie są to książeczki, które zawierają w sobie jakiś morał, ważne przesłanie...


"Baba Jaga w Ameryce" to bajeczka w nowoczesnym wydaniu ;) Wspólnie z główną bohaterką udajemy się na miotle do Ameryki, aby pomóc swojemu wnukowi, który znalazł się w tarapatach. 


Podczas podróży Babę Jagę nie opuszczają różne przygody... Wpadnięcie w samo oko cyklonu czy też w środek stada bizonów. Wszystko to opisane zostało zabawnym językiem i okroszone niebanalnymi sformułowaniami ;)
Drugą książką z tej serii jest "Pora na pomidora".


Książeczka dla dzieci rozpoczynających naukę czytania (Poziom 1) stanowi praktyczny przepis na zupę pomidorową tak uwielbianą przez dzieci ;) 
Główna bohaterka książki - Eufrozyna prezentuje nam krok po kroku jak przygotować tą zdrową i smaczną zupę ;) 
Prawda, że to bardzo oryginalny pomysł na książeczkę? Oprócz ćwiczenia nauki czytania - proste zdania napisane dużą czcionką, które zachęcają młodego Czytelnika do ich przeczytania w połączeniu z praktycznym ćwiczeniem przygotowania zupy to strzał w dziesiątkę! Jestem zauroczona tym pomysłem ;)
A jak Wam się podobają te książeczki? Skorzystalibyście z którejś?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz