Bramkarze i Napastnicy - czyli sportowe książki od Wydawnictwa Egmont

Mając syna w wieku szkolnym z zamkniętymi oczami można wskazać jakich idolów sportowych wymienia najczęściej. Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Łukasz Fabiański czy  Wojciech Szczęsny... Zresztą ucząc w szkole na co dzień widzę dzieciaki wzorujących się na piłkarzach ;)

Nic też dziwnego, że seria książek o sportowcach Wydawnictwa Egmont cieszy się taką popularnością ;)

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o dwóch nowościach...


Rozpocznę od pierwszej z nich "Bramkarze. Samotnicy, akrobaci, dyrygenci" głównie dlatego, że właśnie moje dziecko w tej roli widzi się najbardziej. Uwielbia stać na bramce i dzielnie bronić nadlatującej piłki ;) A co znajdziemy w książce?


Już od samego początku zgłębiamy się w tajniki sztuki bramkarza. Mnóstwo informacji na temat właściwego ustawienia się na boisku, techniki łapania piłek, po inne techniczne informacje sprawiają, że na prawdę czytając tę książkę można poprawić swoją skuteczność na boisku ;)Wszystko zapisane jest w przystępnym języku, doskonale zrozumiałym dla młodszych czytelników, a dodatkowe wzbogacenie książki o ilustracje pozwalają zobrazować sobie, jak to powinno wyglądać w praktyce ;)

W kolejnej części książki możemy znaleźć obszernie zaprezentowane sylwetki największych bramkarzy m.in. Buffona, Casillasa, Neuera, Cecha i polskiego bramkarza - Łukasza Fabiańskiego.Opisy ich życiorysów zostały przedstawione w bardzo interesujący i barwny sposób, który nie pozwoli nudzić się przy ich czytaniu nawet zwykłemu czytelnikowi nie koniecznie pasjonującemu się piłką ;)

Drugą pozycją książkową z serii Zostań Mistrzem jest książka "Napastnicy. Snajperzy. Dryblerzy i szaleńcy".


Analogicznie do wcześniej opisanej książki i tutaj na początku mamy dokonaną bardzo ciekawą analizę roli napastników na boisku. Przedstawione są również taktyki grania napastników, sposoby zagrań piłki - wszystko pisane prostym językiem i wzbogacone ilustracjami.


W kolejnej części książki mamy również zaprezentowane sylwetki najsłynniejszych napastników - Cristiano Ronaldo, Luisa Suareza oraz Roberta Lewandowskiego. Autorzy wybrali napastników, którzy diametralnie różnią się swoim stylem i co ważne doszli do swej sławy różnymi drogami.

Pomiędzy rozdziałami znajdują się barwnie zilustrowane postacie napastników w ich ważnych momentach. Ale wiecie co jest najbardziej pouczające w tych książkach?

Przekazanie dzieciom, że aby coś w życiu osiągnąć  i spełniać swoje marzenia, to trzeba na to ciężko pracować! Gdyż bez pracy, wyrzeczeń i wysiłku nawet największy talent może zostać zmarnowany...Bardzo się cieszę, że takie książki znajdują światło dzienne, gdyż na bazie doświadczeń uwielbianych przez dzieci piłkarzy można budować ważne wartości potrzebne we współczesnym świecie.

Kasia

Komentarze