Twórz własne gry komputerowe w Pythonie - Wydawnictwo PWN

Coś w tym jest, że niektóre pasje przechodzą z ojca na syna... W sumie... "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." ;)

Moje dziecko ostatnimi czasy wykazuje spore zainteresowanie do pewnych zagadnień. My chcąc mu przybliżyć te tematy korzystamy z literatury fachowej sami ucząc się nowych informacji...

Ostatnio pisałam Wam o jednej pozycji książkowej 

Czy programowanie na wesoło jest możliwe? - Python dla dzieciA dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kolejną ciekawą książkę Wydawnictwa PWN.Sam autor książki zapewnia nas, że nawet jeśli lektura ta stanowi pierwsze spotkanie z  tematem programowania, czytelnik poradzi sobie z zagadnieniami tam zawartymi i  zostanie przeprowadzony  przez kolejne etapy tworzenia gry w tym języku programowania.

Na pierwszych stronach książki zamieszczone zostały podstawowe pojęcia z dziedziny programowania, a dla zwizualizowania sobie tych informacji zostały one w książce zobrazowane.

W dalszych rozdziałach książki rozpoczyna się nauka tworzenia gry ;)
Im dalej zagłębiamy się w meandry programowania w Pythonie tym zagadnienia stają się trudniejsze. Na zakończenie każdego rozdziału znajduje się podsumowanie, dzięki któremu utrwalmy zdobyte nowe wiadomości oraz umiejętności ;)Wszystkich rozdziałów w książce jest 21, więc po przeczytaniu całej książki mamy ogromny zakres nowych wiadomości. 

Książka przypadła zarówno mojemu mężowi jak i synkowi do gustu. A mi pozostaje się cieszyć, że mam tak zdolnych mężczyzn ;)

Całuski 

Kasia

Komentarze

  1. Ale super książka jeśli ktoś się tym interesuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Seems interesting book & great guide.
    I am your new follower, please follow me back.
    https://clickbystyle.blogspot.in/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz