Książki odpowiadające na nasze pytania??? - Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? , Zwariowany dzień - Wydawnictwo Egmont

Każdy, kto ma pod swoim dachem dziecko, wie, że ilość codziennie zadawanych pytań sięga liczby nieskończoności ;) Ciekawość świata jest świetną sprawą, jednakże nie zawsze znamy odpowiedzi na dosyć wyszukane i oryginalne pytania... Dwie publikacje Wydawnictwa Egmont przychodzą nam na ratunek, gdzie wśród meandrów wiadomości poruszane są zagadnienia wszechświata i człowieka ;)Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? to książka, w której autorka Misha Maynerick Blaise - współczesna malarka i ilustratorka w sposób zwięzły, krótki i interesujący prezentuje nam zagadnienia o otaczającym wszechświecie ;)


Z książki dowiemy się czym jest przyroda, mikroorganizmy, bakterie, DNA i wiele innych zagadnień. Ciekawostek zaprezentowanych w książce jest mnóstwo i nie raz analizując tę pozycję zaskoczyłam się pewnymi nowinkami. Wszystko co zamieszczone jest w tej książce przyciąga uwagę... Począwszy od tekstu - zapisanego niejednolitą czcionką, poprzez barwne ilustracje i jej solidny wygląd. 

Drugą pozycją jest "Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek".
Książka pełna zagadek i łamigłówek wciąga czytelnika w swój świat i nie pozwala z niego się wydostać, dopóki nie znajdziemy rozwiązania na poszczególne zagadnienia. Oprócz ciekawej historii, zapewni nam również świetną zabawę oraz ćwiczenie logicznego myślenia. Tu aż roi się od błędów, a zadaniem dziecka jest je wychwycić. Są też zagadki, które trzeba rozwiązać. Czytanie ze zrozumieniem oraz uważne słuchanie, jest tutaj bardzo ważne! 
A czy Wasze dzieci lubią takie książki???

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz