Nowości książkowe idealne dla dziewczyn - Vampirina.Kocham ten film oraz Sisters. Pełne energii - Wydawnictwo Egmont

W tym miesiącu Wydawnictwo Egmont zaoferowało młodym czytelnikom ciekawe pozycje książkowe o których dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć...Vampirina. Kocham ten film zawiera w sobie trzy odrębne opowiadania: "Podwójna rezerwacja", "Przyjęcie niespodzianka" i "Wampirze walentynki". Cała fabuła opiera się na przyjaźni między małą Vampiriną a dziećmi, które mieszkają w sąsiedztwie. W poszczególnych historiach dowiemy się m.in. o perypetiach związanych z otwarciem hotelu dla upiorów, o przyjęciu zorganizowanym przez Inę czy też dowiemy się, jak obchodzone są walentynki w Pensylwanii...
Historie opisane w książce okroszone są pięknymi ilustracjami, które wiodą prym na każdej stronie. Tekst napisany dużą czcionką z ogromną łatwością zostaje odczytany nawet przez młodego czytelnika, a ciekawie zaprezentowane wątki nie pozwalają oderwać się od tej lektury ;)


Sisters. Pełne energii to kolejny tom humorystycznej serii, która cały czas trzyma poziom i zachwyca pomysłowością akcji. Każda kolejna strona zaskakuje i pozwala zanosić się od śmiechu ;) Tym razem siostry spędzają aktywnie wakacje - na wycieczkach, biegach, grach zespołowych, spotkaniach z kuzynkami a nawet taplaniu się w błocie. Czytając ich wzajemne dyskusje przychodzą mi na myśl wspólne rozmowy i wymiany zdań z moją siostrą z czasów dzieciństwa ;)
I mimo przeróżnych sprzeczek - więź sióstr jest tak silna, że przetrwa wszystko ;)


A jakie Wy polecacie książki dla młodych księżniczek?

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

  1. Ciekawe książeczki. U nas etap książeczek jeszcze długo przed nami, ale już nie mogę się doczekać aż będziemy razem czytać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz