"Łap za słówka" gra planszowa - Wydawnictwo Egmont

Gry w planszówki to jeden z naszych ulubionych sposobów spędzania czasu ;) A jeśli wśród Was są zwolennicy wymyślania słów - to jest to gra idealna dla Was ;)


Łap za słówka"  to nowość Wydawnictwa Egmont, która swoją premierę miała całkiem niedawno. 
W niewielkich rozmiarach pudełku znajdziemy:

- 21 kafelków z literkami
- 6 kostek z symbolami kategorii
- 99 żetonów punktów
- 6 zasłonek
- 1 klepsydra (odmierza 90 s czasu)
- 1 notes z kartkami do wyrywania


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów, ale zdobycie ich wcale nie jest takie proste...Najmłodszy gracz rzuca wszystkimi kostkami, na których znajdują się symbole konkretnej kategorii: potrawy, pojazdy, zabawki i nazwy gier, zwierzęta, miasta, sport, napoje, muzyka, książki, owoce i warzywa. Każdy gracz wybiera jedną kostkę, a następnie kartonik z daną literą. Po odwróceniu klepsydry mamy 1,5 minuty na zapisanie 3 słów z wybranej przez siebie kategorii, a następnie ( w innej kolumnie) słowa z kategorii przeciwników. Gdy określony czas minie odczytujemy zapisane nazwy. Jednakże punkty przyznajemy tylko za słowa z naszej kategorii i tylko za te, których nazwy nie pojawiły się u naszych przeciwników, w innym przypadku musimy wykreślić słowo, które pojawiło się u innej osoby i z tego tytułu niestety nie zdobywamy za nie punktu.


Gra jest bardzo dynamiczna i rozwijająca. Na pewno nie raz trzeba się nieźle nagłówkować, aby wymyślić wyraz zaczynający się na daną literę ;)

A Wy lubicie w taki sposób spędzać ze sobą czas???

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

 1. Fajnie wygląda. Bardzo lubię gry planszowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie lada gratka z wymyślaniem słów... Ja sama miałam dziurę w głowie ;)

   Usuń
 2. Uwielbiam planszówki :D mogłabym grać cały czas :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra planszówka nie jest zła :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz