Aranżacja okien w domu - co wybrać zamiast firan?

Jak ozdobić okna? Z tym pytaniem mierzyłam się, gdy wprowadzaliśmy się do nowego domu, a standardowym rozwiązaniom musiałam i chciałam powiedzieć - do widzenia. Dlatego też z ogromną przyjemnością chcę Wam powiedzieć o naszych wyborach i tym jak się sprawdzają w codziennym użytkowaniu.

W całym domu jednym z rozwiązań są rolety zewnętrzne, bez których nie wyobrażam sobie życia ;) O nich też muszę napisać więcej, a wszystkim osobom, które wahają się nad ich montażem muszę powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji i świetnie zainwestowane pieniądze. Natomiast w środku postawiliśmy na rolety rzymskie i żaluzje. 

W pokojach dzieci żaluzje świetnie się sprawdzają. Skutecznie zasłaniają okno, a przy tym przylegając do okna nie przeszkadzają w codziennej zabawie i utrzymaniu czystości ;) My mieliśmy wykonywane rolety na zamówienie i materiał, który został wybrany sprawdza się idealnie. Drugi raz dokonałabym tego samego wyboru ;)
Największą zagwozdką było dla nas okno w salonie - ogromne, z przesuwnymi drzwiami. Tutaj standardowe rozwiązanie nie miało prawa się udać, zwłaszcza, że z jednej strony okna umieszczony jest ozdobny grzejnik, którego zadaniem jest ogrzewanie pomieszczenia. W salonie chciałam coś eleganckiego, ale też zakrywającego okno od tego co się dzieje na zewnątrz. Rolety rzymskie wykonane również na zamówienie świetnie się w to rozwiązanie wkomponowały. Materiał imitujący firanę dodał uroku i elegancji, a praktyczny sposób ich użytkowania bardzo mi odpowiada ;)

A co znajduje się w Waszych oknach?

Pozdrawiam 

Kasia

Komentarze

 1. Ja mam tylko firany, a w Polsce żaluzje, ale takie brzydkie xD i firany. Zainteresuję się tym bardziej jak będę miała własne mieszkanie :)

  Miłego dnia!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W pokoju z balkonem mam żaluzje i firany, a w pozostałych tylko firanki. Lubię takie rozwiązanie, bo mogę je zmieniać kiedy mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My niedawno kupiliśmy rolety plisowane i u nas sprawdzają się mega! Najbardziej praktyczne rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rolety oczywiście, najczęściej te wybieramy. Sprawdźcie sobie tu może firmę https://plissandroll.pl i ich ofertę na żaluzje, rolety itp.

  OdpowiedzUsuń
 5. No na pewno wiele osób zamiast firan i zasłon używa rolet i myślę, że to jak najbardziej odpowiednie rozwiązanie i to w zasadzie do każdego pomieszczenia. Poza tym myślę, że warto wszystko zostawić specjalistom. Na rynku znajdziecie ich wielu, ale ja konkretnie polecam producenta https://agatarolety.pl/ . Ich oferta jest dość spora i posiadają różne rodzaje rolet. Taki wybór pozwala na to, aby idealnie dopasować rolety do Waszych okien. Jeśli rolety Was nie interesują, to znajdziecie tam też żaluzje.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza