Strrraszna historia z Wydawnictwem Egmont


Dzisiaj nadszedł czas na naukę historii... Ale nie jest ona związana z nudną, podającą lekcją, w której musimy zapamiętać daty i najważniejsze wydarzenia. Przecież tyle ekscytujących momentów działo się w dawnych czasach? Aby poznać dotąd nieznane ciekawostki i zaciekawić starsze dzieci historią w trochę inny sposób Wydawnictwo Egmont proponuje dwie bardzo ciekawe pozycje książkowe, które chciałabym Wam tutaj przybliżyć.

"Krwawe rewolucje. Strrraszna historia".

Książka zawiera pełno fascynujących ciekawostek z życia rewolucjonistów dodatkowo wzbogacona prostymi ilustracjami, które potęgują odbiór ciekawych a czasami przerażających sytuacji z dawnych czasów. Sam sposób opisania wydarzeń przedstawiony jest w stosunkowo brutalnym stylu, charakterystycznym dla tamtych czasów. Książka w interesujący sposób tłumaczy nie raz zawiłe i trudniejsze zagadnienia historyczne. Każda jej strona  to dawka nowych wiadomości o przyczynach rebelii, ich początkach i skutkach. Tych informacji dzieci nie poznają w szkole, a nóż mogą się nimi tam podzielić z pozostałymi. Moje dziecko uwielbia te wydania i tylko zaskakuje mnie stwierdzeniami..." Mamo, a wiesz, że..."

"Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia"

W drugiej pozycji znajdziemy nie tylko ciekawostki z życia Egipcjan ale również sporą dawkę wiedzy na temat życia faraonów, klątw, wiadomości dotyczących piramid czy też sposobów wykorzystania mumii. W szczegółowy sposób dowiemy się nawet jak z człowieka zrobić taką mumię. Wszystkie ciekawostki przedstawione są również w przystępny, nie raz humorystyczny sposób, dodatkowo wzbogacony komiksowymi ilustracjami. 

Dla każdego młodego czytelnika ciekawostki przedstawione w tych pozycjach mogą nie raz przestraszyć, ale również wiele nauczyć.

Co sądzicie o takiej formie przekazywania wiadomości?

Kasia

Komentarze

  1. Ooo mega spoko forma nauczania, powinni takich książek zacząć używać w szkole, żeby umilić dzieciom naukę

    Miłego wieczoru i zapraszam :)
    zpolskidopolski.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz