Powrót Power Rangers - Wydawnictwo HarperCollins Polska

Power Rangers powracają!
Kto urodził się w latach 80 - tych i 90 - tych doskonale zna wojowników Power Rangers. Nigdy nie zapomnę, gdy po powrocie ze szkoły z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny odcinek Power Rangers! Wspólnie z bratem zasiadaliśmy przed telewizorem i oglądaliśmy walkę dobra ze złem. Teraz na nowo wróciły wspomnienia i sentyment z minionych lat, a wszystko to za sprawą nowości wydawniczych Wydawnictwa HarperCollins Polska. Z tej serii pojawiły się dwa tytuły: "Power Rangers. Rocznik. Fakty, bohaterowie, wyzwania"  oraz "Power Rangers. Zadania i wyzwania".

W pierwszej pozycji dowiemy się skąd wzięli się Power Rangers, jak powstali i przybliżone zostały czytelnikowi również ich pierwsze przygody, które zaczerpnięte zostały z kultowego serialu. Na kolejnych stronach zostają przedstawieni wojownicy, którzy posiadają cząstkę DNA pochodzącą od zwierzęcia. Dlatego też Czerwony Wojownik jest szybki jak gepard, Niebieski Wojownik - silny jak goryl, a Żółty Wojownik - zwinny jak królik. Tutaj też znajdziemy mnóstwo ciekawostek i faktów o każdym Ranger oraz mnóstwo ciekawych zadań do rozwiązania, łamigłówek i quizów. 

Natomiast książka Zadania i wyzwania stanowi pewnego rodzaju ćwiczeniówkę dla fanów serialu i nie tylko. Na ponad 30 stronach znaleźć można wiele ciekawych  zadań do wykonania, krzyżówek, łamigłówek o różnym stopniu trudności, które zapewniają mnóstwo zabawy i są świetnym pomysłem zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Ja sama z przyjemnością rozwiązywałam zadania zamieszczone na kolejnych stronach i miałam mnóstwo radości i satysfakcji móc wrócić do minionych lat.
Kto z Was pamięta Drużynę Power Rangers?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz