Sposób na czyszczenie fug

Będąc w domu staram się maksymalnie wykorzystywać czas, również na porządkowanie i organizację pomieszczeń, tak aby przyjemnie spędzać w nich wspólne chwile. Ostatnio zauważyłam, że w łazience wygląd fug wymaga już wiele do życzenia, dlatego też postanowiłam wykorzystać wolną chwilę i doprowadzić je do odpowiedniego ładu. 

W naszej łazience mamy kamienne płytki o nierównej fakturze na których zauważyłam osadzanie się w szczelinach pyłów. Mimo, że często myję podłogi, to jednak w zakamarkach zawsze coś pozostanie. 


Fugi można czyścić na kilka sposobów. Można od razu zakupić odpowiedni środek do czyszczenia fug, można też pójść w stronę ekologii i wtedy świetnie sprawdza się torebka sody oczyszczonej zmieszana z gorącą wodą, bądź też wykorzystać do ich czyszczenia magiczną gąbkę. 

Ja spróbowałam doczyścić fugi przy użyciu magicznej gąbki i jestem pod wrażeniem rezultatów!

Najpierw odkurzyłam i przetarłam całą podłogę, a następnie zabrałam się za czyszczenie fug. Wystarczy tylko zmoczyć magiczną gąbkę w wodzie i już jest gotowa do działania.

Ja byłam w szoku jak szybko, sprawnie i z rewelacyjnymi rezultatami sprawdziła się ona w swojej roli! Zresztą sami zobaczcie...Już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Ja byłam w szoku, że mimo tego, iż cały czas dba się o porządek, to jednak zawsze coś się osadzi i wygląda to nieestetycznie. Magiczna gąbka z zabrudzeniami poradziła sobie znakomicie i szybko! 

Jeśli macie też swoje sprawdzone patenty na czyszczenie newralgicznych miejsc w mieszkaniu to dajcie znać. Na pewno będę chciała każdy wypróbować ;) 

A o tym sposobie na czyszczenie fug słyszeliście?

Pozdrawiam cieplutko ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz