Komiksowy zawrót głowy - Wydawnictwo Egmont

 W miesiącu maju w biblioteczce naszego syna zagościły kolejne nowości komiksowe, które stanowią kontynuację przygód z ulubionymi bohaterami  z kreskówek. Dzisiaj chciałabym Wam je zaprezentować i opowiedzieć o nich kilka słów...

Lucky Luke. Belle Starr.

Kolejna przygoda dzielnego kowboja ma miejsce w dziwacznym miasteczku, gdzie szeryf nie ma ochoty łapać bandytów, sędzia wypuszcza przestępców, zamiast posyłać ich do więzienia, pastora stać na lokaja, a żołnierze kawalerii nie mają wierzchowców. Samotny Kowboj nie wie, co o tym sądzić, dopóki nie poznaje pewnej damy, która trzęsie całą okolicą...Belle Starr, czyli kobieta - rabuś uwiła sobie w tym miasteczku swoje gniazdko, mając w swojej kieszeni wszystkich obywateli tego miejsca. Lucky Luke ma spory orzech do zgryzienia, ponieważ Belle wygląda na wymagającego przeciwnika. Doprowadzenie jej pod wymiar sprawiedliwości wymagało od dzielnego kowboja przemyślanego planu. Czy mu się to udał0?

 Zupa ze Smerfów.

W wiosce pośrodku wielkiego lasu znów zdarzy się coś niezwykłego... Kolejne przygody wesołych Smerfów! Do drzwi zrujnowanego zamku Gargamela puka olbrzym Pasibrzuch, który jest ciągle głodny. Gdyby mógł, zjadłby cały świat! Czarownik nie słynie z talentów kulinarnych, a jego spiżarnia świeci pustkami, ale wpada na sprytny pomysł, jak nakarmić olbrzyma, a jednocześnie pozbyć się znienawidzonych Smerfów. Czy podstępny plan Gargamela się powiedzie?  

Komiks, który czyta się jednym tchem z pięknymi grafikami i ciekawie prowadzoną akcją trzyma czytelnika w ciągłym napięciu i ciekawości o dalszy rozwój wydarzeń. Bardzo się cieszymy, że znalazł się w naszej biblioteczce.

 Mali Bogowie. Piorun do łapania.

Wydawnictwo Egmont cały czas poszerza swoją ofertę o nowe komiksy. Pierwszy tom przezabawnej historii utrzymanej w klimacie mitów greckich stał się świetnym wydaniem dla mojego syna - miłośnika mitologii.

Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów! Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Warunek jest jeden: każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu... Ale niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy...Żarty, zabawne sytuacje i ciekawostki płynące z Olimpu sprawiają, że komiks stanowi miłe zaskoczenie dla czytelnika. Opierając się na historii zawartej w mitologii greckiej przemienia je w zabawne historie wielokrotnie podczas czytania wywołując głośny śmiech ;) Jesteśmy zachwyceni tą ciekawą pozycją otwierającą kolejną serię wartych uwagi książek.

 A Wam który komiks najbardziej przypadł do gustu?

Kasia

Komentarze

  1. Ależ się zrobiło nostalgicznie. Pamiętam te komiksy z dzieciństwa. Uwielbiałam Lucky Luke'a :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja akurat nie jestem fanką komiksów, choć kiedyś, jako dziecko kilka czytałam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz