Zabawka interaktywna - kostka aktywności Vtech

 Kochani,

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam jedną z naszych ulubionych zabawek, które każdego dnia sprawiają wiele radości, a przy tym stanowią świetne źródło zabawy i nauki.

Kostka Aktywności posiada pięć ścianek zapełnionych przeróżnymi aktywnościami, które pozwalają dziecku skupić uwagę przez dłuższy czas, rozwijają percepcję wzrokowo - słuchowo - dotykową, a przy tym ćwiczą małą motorykę. 


Na pierwszej ściance znajdują się interaktywne elementy - pianinko, które uczy cyferek od 1-5, kolorów, nazw zwierząt i  ich odgłosów oraz książeczka, która po przewróceniu stron pozwala nauczyć dziecko krótkich i wpadających w ucho piosenek. 


Druga ścianka zaopatrzona jest w ruchome kwadraty i koła, które wspierają rozwój malej motoryki. Dziecko ma możliwość poznać i nauczyć się nazw przedmiotów i owoców, które widać na obrazkach, a znajdujące się poniżej koła zębate wprawiane w ruch wspierają sprawność małych paluszków.


Znane wszystkim zabawki typu - dopasuj kształty można znaleźć na kolejnej ściance kostki. Dołączone do niej cztery różne klocki o kształcie kwadratu, koła, gwiazdki i trójkąta muszą zostać dopasowane do odpowiednich otworów w ściance.


Przedostatnia ścianka na Kostce Aktywności to propozycja dla małych miłośników zwierząt. Znajdziemy tu motylka sunącego do góry, małpkę oraz ptaszka. Pozwalają one dziecku na wykonywanie odpowiednich ruchów nadgarstkiem.


Ostatnia ścianka ma również do zaproponowania ciekawą, interaktywną zabawę. Zegar z ruchomą wskazówką pokazuje zwierzątka ucząc dziecko ich nazw oraz nazewnictwa przedmiotów, które trzymają w łapkach.


Kostka stała się u nas głównym elementem naszych codziennych zabaw. Jedna zabawka z powodzeniem zastępuje kilka innych, a dodatkowo sprawia wiele radości. Przeznaczona jest dla dzieci od 9 do 36 miesiąca życia.

Co o niej sądzicie?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz