Wonder Women. Zwiastunka wojny. Powieść graficzna DC - Wydawnictwo Egmont

 Dla starszych czytelników i fanów komiksów Wydawnictwo Egmont zaproponowało bardzo ciekawą pozycję książkową jaką jest - Wonder Women. Zwiastunka wojny. W tym wydaniu poruszane są ważne tematy społeczne, które interesują nastolatków. Głównymi bohaterami są postacie ze świata DC, które tym razem wcieliły się w role nastolatków walczących o obronę świata i niewinnych ludzi.
Diana, księżniczka Amazonek pragnie zaimponować swoim legendarnym siostrom wojowniczkom, ale kiedy nadarza się ku temu okazja, zaprzepaszcza szansę, łamiąc święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratując życie śmiertelniczki. Sprawy się komplikują, kiedy się okazuje, że Alia Keralis nie jest zwyczajną dziewczyną, a Diana, pomagając nieznajomej, mogła skazać świat na zagładę. Alia chciała spędzić jakiś czas na morzu, z dala od swojego nadopiekuńczego brata. Nie wie, że ktoś czyha na jej życie. Gdy na pokładzie statku, którym podróżuje, wybucha bomba, na pomoc Alii spieszy tajemnicza dziewczyna o nadludzkiej sile. Później Alia będzie musiała się zmierzyć z przerażającą prawdą o sobie – jest Zwiastunką Wojny, potomkinią Heleny Trojańskiej i wkrótce zapoczątkuje erę rozlewu krwi i cierpienia.
Diana i Alia wspólnie stawią czoła armii wrogów – ludzkich i boskich. Niektórzy będą chcieli pojmać Zwiastunkę Wojny, inni – unicestwić. Aby uchronić swoje światy przed przerażającą przyszłością, Diana i Alia będą musiały stanąć do walki ramię w ramię.

Komiks jest przepełniony treścią, ciekawych wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji, które zmuszają do myślenia i zastanowienia się nad różnymi problemami świata - od wykluczenia społecznego, przez brak przynależności do grupy, aż po wątki opowiadające o rasizmie. Sądzę, że jest to ciekawa i godna zainteresowania pozycja dla fanów komiksów i bohaterów DC.

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz