Nowości komiksowe dla fanów gry Minecraft

 Wydawnictwo Egmont co miesiąc szykuje cudowne nowości dla młodych czytelników. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwa komiksy, które z pewnością ucieszą każdego fana gry Minecraft.


Minecraft: Na pastwę mobów.

Siadając nad otwartym komiksem i zaczynając go czytać wchłania nas przygoda bliźniaków - Cahiry i Oriona, którzy uczą się sztuki polowania na potwory pod okiem Senana Skrupulatnego. Po trudnej walce ich mentor pada ofiarą zaklętego withera – od tej pory rodzeństwo jest zdane tylko na siebie! Brat i siostra wyruszają na misję, aby przywrócić swojego mistrza do życia, a po drodze znajdują niespodziewanego sojusznika. Trafiają do podziemnego domu dziewczyny o imieniu Atria skazanej na los przynęty dla potworów. Cahira i Orion przekonują ją, by dołączyła do nich i wykorzystała swoje zdolności do zwabienia zaklętego withera… Ona zaś chce się nauczyć, jak chronić się przed mobami, które pragną ją dopaść.

Komiks kolorystycznie wskazuje nam, że wiodącą rolę pełni płeć kobiety, jednak mogę śmiało stwierdzić, że jest on przeznaczony zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.  Ciekawostką na jaką się w nim natkniemy są zdjęcia i opisy z procesu jego powstawania, co dodatkowo może inspirować do samodzielnego tworzenia.

Minecraft: Na pastwę mobów tom 2.

Drugi tom komiksu stanowi kontynuację przygód bliźniaków, którzy po ocaleniu swojego mentora wyruszają na wyprawę, aby rozwiązać tajemnicę ciążącej na ich przyjaciółce klątwy, która powoduje, że dziewczynka przyciąga moby jak magnes. Aby znaleźć lekarstwo na przypadłość Atrii, muszą odnaleźć dawną rywalkę Senana. Okazuje się jednak, że sprawy wyglądają inaczej, niż mogłoby się zdawać. Chociaż wielka rezydencja i kocia fontanna wielkiej magini są wyjątkowo urocze, jej lochy skrywają mroczny sekret – miażdżarkę mobów! A podczas wizyty w mieście dzielne bliźnięta zapoczątkują lawinę wydarzeń, która doprowadzi do zombie apokalipsy. Czy uda im się ocalić miasto i jego pechowych mieszkańców? 

 
A Wy co sądzicie o tych dwóch tomach komiksów ?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz