Wodne czary - mary, czyli nowości Wydawnictwa Harper Kids

 Ostatnio Wydawnictwo Harper Kids bardzo pozytywnie nas zaskakuje, co rusz prezentując nowości, które łączą tradycyjne czytanie książek ze świetną zabawą.

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam trzy nowe i bardzo kreatywne pozycje.

Wodne czary - mary to bezpieczna, kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami. Jej format pozwala zabrać ją ze sobą w każde miejsce - począwszy od podróży samochodem, aż po piknik w parku. Aby zobaczyć postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można napełniać wodą bez końca!  Co ciekawe papier nie przemięka, a tusz użyty w książeczkach nie rozpuszcza się i nie  plami. Ale to nie koniec niespodzianek! Książeczki można kolorować w nieskończoność, bo po upływie kilku chwil pokolorowane elementy znów bledną i pozwalają na nowo je odkrywać.

Kolorowanie czystą wodą wymyślił ktoś, kto zdawał sobie sprawę z tego, jak nie raz małe, artystyczne rączki mogą narobić bałaganu. Teraz kolorowanie nie pozostawia po sobie bałaganu, a same książki odporne są na najróżniejsze dziecięce eksperymenty. 

Masza i niedźwiedź. Wodne czary - mary.

Masza i leśni przyjaciele przygotowują dla Niedźwiedzia urodzinowe przyjęcie. Mają już tort, prezenty, balony, a nawet magnetofon, ale… żadnej z tych rzeczy nie widać na ilustracjach! Aby je odkryć wystarczy pokolorować przygotowane elementy dołączonym do książeczki pisakiem.
Tomek i przyjaciele. Wodne czary - mary.

Tomek ma mnóstwo pracy! Musi dotrzeć do Pana Szyneczki, żeby mu pomóc. Po drodze spotka swych sympatycznych kolegów i rozmaite zwierzaki, będzie mógł podziwiać budowle i inne, bardzo interesujące obiekty, które na pierwszy rzut oka pozostają w tej książce… zupełnie niewidoczne! Aby zobaczyć to wszystko, co Tomek mija po drodze, wystarczy... Sami już dobrze wiecie co ;)
 Smerfy. Wodne czary - mary.

Ważniak jest bardzo zmartwiony, ponieważ zgubił swoją ulubioną książkę i wszędzie jej szuka! Wygląda na to, że cenny tom zniknął bez śladu. Aby pomóc Ważniakowi w odzyskaniu zguby należy wybrać się do wioski smerfów i sprawdzić, co jeszcze się tam znajduje! Aby zobaczyć wszystkie postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. 
 I co sądzicie o tych książeczkach? Ja jestem nimi zachwycona!

Kasia

Komentarze

  1. Super sprawa
    Moje dzieci kochają takie książeczki

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne są takie wodne malowanki i super, że zrobili z wodnymi pisakami i nie potrzeba kubeczka z wodą :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz