Książki na dobranoc...Dobranoc lisku, dobranoc owieczko, Bajki 5 minut przed snem - Wydawnictwo HarperKids

Akademia Mądrego Dziecka znów poszerzyła się o kolejną serię cudownych książeczek - Wieczorynka.  Te książeczki są tak piękne, że trudno od nich oderwać wzrok, a wszystko to za sprawą świecących elementów, które swoim łagodnym i przyjemnym światłem mają pomóc dzieciom w zasypianiu...

Dobranoc lisku. Wieczorynka.

Wieczorynka  opowiada o małym lisku, który szuka swojego domu, by móc położyć się spać. Gwiazdy i księżyc oświetlają mu drogę. Lisek idąc do domku spotyka różne zwierzątka leśne, które już smacznie śpią. Mały zajączek śpi wtulony w mamę, niedźwiadek, jelonek też śpią słodko pod świecącymi gwiazdami. W końcu lisek słyszy nawoływanie taty i trafia do domku.  

 Dobranoc owieczko. Wieczorynka.

Druga pozycja analogicznie do wcześniejszej  opowiada o małej owieczce, która odwiedza wszystkie zwierzątka na farmie, by każdemu życzyć dobrej nocy przed spaniem. Owieczka mówi dobranoc konikom śpiącym na sianku, krówkom leżącym przy płocie, kurkom w kurniku oraz pieskom śpiącym w budzie by w końcu wrócić i zasnąć wtulona w mamę. 

 Przedstawione w książeczkach historyjki są proste, a rymujące się wierszyki pozwalają dzieciom wyciszyć się przed snem. Delikatne światło płynące ze świecących elementów uspokajają wzrok, a wieczorna kolorystyka obrazków pomaga w zasypianiu...

Ostatnią pozycją nowości wydawniczych, która również idealnie wpisuje się w czas wieczornego czytania jest książka Jak schwytać... Bajki 5 minut przed snem. 

 Jest to świetna pozycja dla wszystkich dzieci, które są zafascynowane niesamowitymi, fantastycznymi postaciami.

Wszyscy wiedzą, że magiczne stworzenia, takie jak jednorożce, syreny czy smoki, istnieją naprawdę, ale… czy można je złapać? Ta niezwykła, zabawna i pięknie ilustrowana książka zawiera sześć krótkich, wierszowanych opowieści o śmiałkach, którzy podejmują się tego zadania. Przeczytanie każdej z tych uroczych opowiastek zajmie nie więcej niż pięć minut!

Cudowne książki, które czytane dzieciom przed snem nie tylko rozwijają kompetencje dziecka, ale również pozwalają pogłębiać więź między rodzicami a dzieckiem. My zaczytujemy się tymi książeczkami każdego wieczora i ciągle nam mało ;)

A Wy co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze

Prześlij komentarz