Basia i przyjaciele wielka księga przygód oraz Basia i skarby - Wydawnictwo Harper Kids

 Nowości książkowe z serii Basia regularnie się powiększają, a my z niecierpliwością na nie czekamy. Książki o dziewczynce i jej rodzinie pokazują codzienne sytuacje z życia, problemy i radości, które dotykają każdego z nas.


Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód.

W książce znajdziemy aż siedem historii o Basi i jej przyjaciołach. Każda z przedstawionych historii jest inna, ale tak samo ciekawa i niosąca za sobą wartościowy przekaz. Antek, Lula, Janka, Anielka, Titi, Zuzia i Marcel to przyjaciele naszej tytułowej bohaterki. Anielka niewiele mówi, ale zabawa z nią nigdy nie jest nudna. Titi pięknie maluje. Zuzia zawsze chce mieć rację, a Marcel najbardziej na świecie kocha zwierzęta, którymi troskliwie się opiekuje. Brat Janek, kuzynka Lula i kuzyn Antek, mimo że starsi, także są świetnymi kompanami do zabawy. Tekst pisany prostym językiem jest przystępny i zrozumiały dla młodszych czytelników, a kolorowe i ciekawe ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do jej oglądania. Ta przepełniona emocjami książka o relacjach dzieci ze swoimi rówieśnikami i rodziną pozwala poszerzyć umiejętności socjologiczne i sprawia, że dziecko czerpie z przedstawionymi w niej historiach pomysły na rozwiązywanie swoich problemów w codziennym życiu. 

Basia i skarby, to kolejna część opowieści o rodzinie, w której dużo się dzieje. Historia rozpoczyna się od wyjazdu rodziców, co oznacza, że Basią i Jankiem będzie zajmował się Stryj Grześ.
Stryjek – poszukiwacz przygód i obieżyświat – zabiera Basię i Janka na wycieczkę, podczas której dzieci odwiedzają pełen skarbów zamek i przeżywają emocjonujące chwile. A co okaże się największym skarbem dla Basi? Za wielki skarb uważa swojego Miśka Zdziśka, wie, że dzieci są skarbem dla rodziców. Skarbem jest też taki świetny wujek, który zadbał o przygody i cierpliwie tłumaczy maluchom, czym są skarby, ale też jak powinni zachowywać się mądrzy władcy.

 Te dwie książeczki stanowią kolejne świetne pozycje do przeczytania. My bardzo lubimy serię o Basi, więc i Wam polecamy ją poznać - na pewno będziecie zadowoleni ;)

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze

Prześlij komentarz