Nowości komiksowe - Lucky Luke, Mali Bogowie - Wydawnictwo Egmont

 Dzień, w którym w nasze ręce wpadają nowości komiksowe zawsze jest wyjątkowy. Moje dziecko z niecierpliwością czeka na ich przeczytanie i wtedy świat przestaje dla niego istnieć...

Dzisiaj nadszedł czas, aby pokazać Wam kolejne komiksy, które są warte poznania.

Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei. Tom 6

Na widok nowości z serii Mali Bogowie zawsze na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Teraz mamy możliwość zaczytywać się już w 6 tomie szalonych i śmiesznych przygód kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu.
W tym komiksie Odyseusz przyjmuje wyzwanie Posejdona: jeśli zdoła odbyć daleką wyprawę, bóg mórz uczyni go największym żeglarzem wszech czasów. Tak rozpoczyna się Odyseja – niebezpieczna podróż po wodach pełnych niebezpieczeństw i potworów. Odyseusz wyrusza w towarzystwie przyjaciela Tauruska, ale przecież ich znamy – nie są geniuszami ani dzielnymi herosami... Na szczęście będzie ich wspierać Atena, początkująca bogini wojny, która w sytuacjach podbramkowych ratuje ich z opresji.

Komiks czyta się bardzo przyjemnie, a podczas zagłębiania się w perypetie bohaterów chcemy jeszcze więcej przeżyć z nimi ciekawych przygód. Do tego piękne ilustracje, z których z łatwością odczytujemy emocje tylko potęgują przyjemność ich poznawania.

Lucky Luke. Karawana. Tom 24

W tym miesiącu nie mogło zabraknąć również komiksu o dzielnym kowboju, którego losy śledzimy już kilka lat. 

W XIX wieku Amerykę przemierzają karawany osadników szukających lepszego życia na zachodzie kontynentu. Przewodnikiem jednej z nich zostaje Lucky Luke. Ma doprowadzić do Kalifornii dwadzieścia wozów, w których jadą: trębacz, poganiacz bydła, nauczycielka, fryzjer, szalony wynalazca, karawaniarz. Podróż przebiega normalnie do momentu, gdy w karawanie zdarza się pierwszy akt sabotażu. Lucky Luke musi wykryć sprawcę. Ale to nie koniec kłopotów. Osadników czeka jeszcze spotkanie z Indianami. 
 Kolejne komiksy trafiają do naszej biblioteczki i pewno jeszcze nie raz pozwolą przenieść się do ich świata tym samym choć na chwilę odrywając się od rzeczywistości.

A Wy lubicie czytać komiksy?

Kasia

[post sponsorowany]

 

 

Komentarze