Nowości komiksowe - Lucky Luke, Smerfy, Herkules i Cedryk - Wydawnictwo Egmont

 Witajcie ;)

Na dzisiejszy wieczór mam dla Was kilka pozycji komiksowych, które niedawno zagościły u nas i pozwalają mojemu dziecku umilać jesienne wieczory ;) Komiksy uczą, dostarczają wiedzę z różnych dziedzin, poszerzają słownictwo oraz są dawką pozytywnego humoru. Dzisiaj przygotowałam dla Was cztery pozycje komiksów Wydawnictwa Egmont, które jako nowości wydawnicze są już dostępne w sprzedaży.

Lucky Luke. Lucky Luke na siodełku.
Nasz dzielny kowboj ma do zrealizowania kolejną misję. Chce pomóc Albertowi Overmanowi przewieźć jego dzieło do San Francisco, gdzie odbywa się wielki wyścig rowerowy. Z tego też powodu zamienia swojego wiernego towarzysza podróży na siodełko roweru. Dla Alberta Overmana wizyta w San Francisco to idealna okazja, aby zaprezentować swoje dzieło i uwieść mieszkańców miasta swoim nowym, rewolucyjnym jednośladem. Ale podróż Lucky Luke'a nie będzie łatwa: pozbawieni skrupułów bandyci, uparci wieśniacy i podejrzliwi Indianie będą nieustannie wciskać mu patyki w szprychy i utrudniać wyścig nowoczesności! Jolly Jumper również nie jest zachwycony, że Lucky Luke zamienił siodło na siodełko. Mnóstwo ciekawych zwrotów akcji, budowanie napięcia podczas czytania oraz wplatanie dowcipnych wydarzeń sprawia, że ten komiks można uznać za spory sukces wydawniczy.

Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby.
Jest to już piąta część cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu.
 

Mięta jest Smerfką, która bardzo chciałaby poznać tajniki stosowania ziół i zostać pomocnicą naczelniczki Wierzby. Niestety, jej wiedza o roślinach, także tych drapieżnych, wciąż jest niewielka, dlatego niefrasobliwym zachowaniem powoduje, że przywódczyni wioski dziewczyn zostaje ranna. Aby ją uzdrowić, Mięta z przyjaciółkami będą musiały wyruszyć na koniec świata, gdzie znajduje się cudowne źródło. Czekają je tam niezwykłe i straszne przygody! Ten piąty tom prezentuje nam zupełnie nowych bohaterów smerfowego świata. Ten popularny cykl książek znów mocno nas zaintrygował i bardzo wysoko go oceniamy ;)

Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. 

 


Jest to pierwszy tom zabawnej opowieści science fiction o Herkulesie i Marlonie – uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Niestety na razie przyjaciele są najgorszymi uczniami w szkole… W czasie jednego z zadań spotykają Małgosię – bardzo dziwną ziemską dziewczynkę, która zamyka się w lodówce i garściami pożera kostki lodu. Czy uda im się pomóc Małgosi i zdać do kolejnej klasy w szkole agentów? Jedno jest pewne: czeka ich ciężka przeprawa… 

Cedryk. Dziadek skater. 

 Jest to już drugi tom opowieści o Cedryku - uczniu szkoły podstawowej, który uwielbia rozrabiać i nieustannie przytrafia mu się coś ciekawego. Cedryk nie jest mistrzem nauki, jest za to mistrzem wymyślania sposobów, aby rodzice nie karali go za złe oceny. Także za pały z zachowania, bo chociaż nie należy do łobuzów, co chwila wymyśla rzeczy, które przyprawiają innych o palpitację serca. Jakby tego było mało, kocha Chen, koleżankę z klasy, a wiadomo, że miłość utrudnia życie nie tylko samym zainteresowanym, ale też wszystkim wokół. Równie postrzelony i uparty jest dziadek Cedryka... W tym tomie przekonamy się, co takiego wymyślił staruszek  i przeżyjemy wspólnie z chłopcem wiele perypetii, pełnych humoru i ciekawych zwrotów akcji.

I co sądzicie o tych wydaniach komiksów?

Kasia

[post sponsorowany]


 


Komentarze