Cuda w lesie i Basia i przegrywanie - Wydawnictwo HarperKids

 Od wielu lat najważniejszym rytuałem był dla nas wspólny czas z czytaniem książek przed snem. Mój syn nie mógł się doczekać tego momentu i każdego dnia z zapałem wykonywał wszystkie czynności na wieczór, aby położyć się do snu i posłuchać bajki. Teraz ten sam rytuał wprowadziłam u córeczki, która zawsze wieczorem wybiera sobie książeczkę, którą chce, abyśmy czytały...

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie z nich, które obecnie towarzyszom nam każdego wieczora...

Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem.

Jest to barwna opowieść o dużych i małych mieszkańcach lasu, o niezwykłych zjawiskach, które zachodzą w naturze każdego dnia i o tym, że wszystkie elementy w przyrodzie są ze sobą powiązane. W książce znajduje się dziewięć opowieści, z których dzieci dowiedzą się m.in., jak rosną grzyby i czy drzewa ze sobą rozmawiają; zrozumieją, jak pożyteczne są żuki i pszczoły; jak kijanka zamienia się w żabę; co ćma widzi w nocy i czym różni się życie ptaków i ssaków w stadzie. Niezwykłości przyrody zostały przedstawione w równie oryginalny sposób - za pomocą… wierszowanych opowieści.

Książka posiada twardą okładkę i przepiękne ilustracje, które idealnie wkomponowują się w charakter opowieści. Ich autorka, brytyjska pisarka i poetka Gabby Dawnay dowodzi, że dzięki lekkim, melodyjnym rymom "Cuda w lesie" sprawdzą się do poduszki równie doskonale jak bajki! Lektura każdej opowieści zajmie nie dłużej niż pięć minut – akurat tyle, by poczytać dziecku wieczorem, pomóc mu się wyciszyć i ukołysać do snu.Cudowne wydanie, godne polecenia ;)

Basia i przegrywanie.

Jest to kolejna bardzo wartościowa pozycja o kilkuletniej dziewczynce, która w swoim życiu przeżywa takie same problemy i sytuacje, jak dzieci w realnym życiu. Tym razem Basia, Dziadkowie i kuzynka Lula jadą nad jezioro. Kiedy zaczyna padać deszcz, rodzina decyduje, że najlepszym sposobem na nudę będzie wspólne granie. Niestety szybko okazuje się, że każdy bardzo chce wygrać, a pogodzenie się z porażką może być sporym wyzwaniem. Jak to jest, gdy się przegrywa? Kolejny tom przygód Basi to pretekst do rozmowy z dzieckiem o tym, jak radzić sobie z emocjami, które wywołuje przegrana. Dzięki tej książce dzieci zrozumieją, że w graniu liczy się nie tylko rywalizacja, lecz również wspólne chwile z rodziną i przyjaciółmi. 

 A Wy co sądzicie o tych nowościach?

Kasia 

 

Komentarze