Nowości książkowe z serii Minecraft - Wydawnictwo Harper Kids

 Na zakończenie tygodnia wszystkim miłośnikom Minecrafta chcę przedstawić najnowsze wydania książkowe od Wydawnictwa HarperKids.

Minecraft. Akcja zwierzaki.

Jest to już trzecia powieść Minecrafta z nowej serii „Saga Stonesword”! Książka opowiada dalsze przygody Morgana, Harper, Po, Jodi i Theo. Tym razem potężna wiedźma zmusza Jodi i jej przyjaciół do wyruszenia na wyprawę w głąb Minecrafta, żądając, by znaleźli dla niej niezwykle rzadkiego moba. Niesforne zwierzaki, nieokiełznane moby i wiedźma miotająca miksturami zwiastują same kłopoty! Książka opiera się jednocześnie na chronieniu zwierząt i przeciw wstawieniu się wiedźmie. Ta pozycja jest starannie wydania i pełna ciekawych wydarzeń oraz zwrotów akcji. Do tego pozycję tę można czytać bez znajomości innych wydań, co stanowi jej ogromną zaletę.

W tym wpisie chcę Wam również przedstawić jeszcze cieplutką, nową serię książek o Minecraft - Tryb czytania.
Książeczki o rozmiarze w formie zeszytu są cienkie, mają duże , kolorowe ilustracje oraz sporą czcionkę i powstały, aby zachęcić dzieci do sięgnięcia po historie swoich ulubionych bohaterów jednocześnie doskonaląc umiejętność samodzielnego czytania.

Podniebna przygoda. Minecraft. Tryb czytania.

Jest to wciągająca opowieść o pełnej przygód wyprawie po świecie Minecrafta i o próbie naprawienia skrzydeł zwanych elytrami. Książka napisana prostym językiem skierowana jest do dzieci, które doskonalą umiejętność samodzielnego czytania.  
Ucieczka z Netheru. Minecraft. Tryb czytania.

Druga pozycja to wciągająca opowieść o poszukiwaniu zaginionego wilka Chapsa w dziwnym kolorowym Świecie Minecrafta, znajdującym się za portalem do Netheru i pełnym groźnych mobów.

 Książki swoją ciekawą fabułą i prostemu przekazowi są  w stanie bardzo zaciekawi młodego czytelnika i sprawić, że nauka czytania z ich udziałem przebiegnie sprawnie i będzie pełna pozytywnych wrażeń i emocji.

A Wy co sądzicie o tych wydaniach?

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

Komentarze