Malinka się boi i Śpij dobrze, Ano! - Wydawnictwo Egmont

 Czy znacie już rodzinę pana Borsuka i pani Lisicy? My dopiero ich poznaliśmy, ale na pewno będziemy bliżej przyglądać się ich losom dzięki książeczkom Wydawnictwa Egmont.


Mój pierwszy komiks 5+. Malinka. Malinka się boi. Tom 2.

Ta urocza książeczka opowiada o  emocji jaką jest strach! Gdy Pan Borsuk i Pani Lisica zostawiają dzieci same w domu radość ich dzieci nie ma końca. Starsze rodzeństwo z troską opiekuje się Malinką aż do momentu, w którym ona zasypia. Jednak już po chwili słychać jej płacz, gdyż przestraszyła się potwora w swoim pokoju. Na szczęście wspólnie ze starszym rodzeństwem robią wszystko, aby przegonić potwora i udaje im się to doskonale! Oswajanie ze strachem dzieci i ukazanie im, że nie taki strach straszny jak go malują nie tylko pełni funkcję poznawczą ale też terapeutyczną. B czasami nie możemy zasnąć, bo nie potrafimy pokonać strachu. Czasami boimy się potwora, ale możemy sobie z nim poradzić. A kiedy już sobie pójdzie... Uświadamiamy sobie, że nie ma się czego bać! 
Mój pierwszy komiks 5+. Ana Ana. Śpij dobrze, Ano! Tom 1

Oto Ana! Która na głowie ma burzę złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów...  Razem z gromadką ulubionych pluszaków nigdy się nie nudzi, a każdy dzień jest dla niej wspaniałą okazją, żeby wymyślić kolejną psotę. Ana nie zamierza być gorsza od starszego brata. Ona już mu pokaże! Jest późna noc. Pora gasić światło, owinąć się kołdrą i otulić słodkim snem. Ale Ana nie może się oderwać od przezabawnej książki, zaśmiewa się w głos i nie pozwala zasnąć swoim pluszowym przyjaciołom, którym coraz bardziej kleją się oczy. Ana, nam się chce spać! Dobranoc? Nie tak szybko!
Te dwie historie są pełne humoru, ciepła i pięknych ilustracji! Kto jeszcze nie zna tej serii komiksów, to koniecznie musi ją poznać!

Kasia

* współpraca reklamowaKomentarze