Minecraft. Język angielski. MEGAzadania dla dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat - Wydawnictwo HarperKids

W nowościach Wydawnictwa HarperKids pojawiły się zeszyty zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 7, 8 i 9 lat, ale z pewnością sprawi frajdę fanom gry w każdym wieku. Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa na 64 stronach i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić!

Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+

Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudza ciekawość językową dzieci i wzmacnia ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego. W książce znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi. Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim, zadania opracowane w języku angielskim oparte są na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji. 

W części poświęconej pisaniu poznaje pierwsze rodzaje tekstów: informacyjne i instrukcje (polecenia), uczy się zwracać uwagę na kolejność przedstawianych w tekście wydarzeń, a także wprowadzać postaci i tworzyć ciekawe opisy. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna.
 
Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+

W tej części dziecko uczy się dzielić słowa na sylaby, wymawiać litery, poznaje przyrostki -ly, -ful i -ment, podstawowe zasady używania przecinków, doskonali zasady budowania zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących, dowiaduje się, czym jest apostrof w języku angielskim, a także czym jest czasownik i jak stosować czas teraźniejszy prosty (Present Simple). Poznaje spójniki but, because, or oraz dowiaduje się, czym jest przymiotnik.

W części poświęconej pisaniu uczy się planować wypowiedź, tworzyć coraz bardziej urozmaicone opisy, dzielić wypowiedź na wstęp, rozwinięcie i zakończenie, planować fabułę, a także oswaja się z tekstem pisanym wierszem.


 


Minecraft. Język angielski. Megazadania 9+

Jest to ostatnia pozycja jaką posiadamy i najtrudniejsza z wszystkich poprzednich.

W części poświęconej pisaniu dowiadujemy się, czym są synonimy, ćwiczy porządkowanie swojej wypowiedzi i opisywanie faktów, uczy się dzielić tekst na akapity, doskonali opisywanie bohaterów, miejsca akcji. Planuje własne opowiadanie, z naciskiem na wszystkie poznane elementy poprawnego tworzenia tekstów, a także kształtuje nawyk sprawdzania poprawności i atrakcyjności własnego tekstu. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów, odpowiedzi do zadań oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna.

Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Kim i Sami, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę.


 


Wszystkie pozycje są warte zakupu i pozwalają poszerzyć swoje wiadomości językowe. Dzięki połączeniu zabawy z nauką pozwalają szybko przyswoić wiedzę i cieszyć się z opanowanych umiejętności.

A Wy co o nich sądzicie?


Kasia

Komentarze

  1. To ważne, aby zarażać dzieci pasją do języków obcych, ponieważ opłaci się to w ich przyszłości. W końcu język angielski dzisiaj to taka podstawa. Fajnie, że recenzujesz tutaj takie książeczki. W końcu nauka przez zabawę jest zawsze o wiele bardziej skuteczna, a dzieci przecież uwielbiają Minecrafta. :) Sama staram się zapoznawać swojego syna z tym językiem obcym od jego najmłodszych lat.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz