Zabawy z dźwiękiem. Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

 Nowością wydawniczą HaprerKids jest seria "Zabawy z dźwiękiem", czyli dźwiękowe książeczki dla najmłodszych. Ja w swoim posiadaniu mam dwie pozycje o których dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć.


Ciszej! Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem.

Ta książeczka  opowiada o lwie, który szuka ciszy, by móc odpocząć. Prosi więc każde napotkane zwierzątko, by było cicho. I tak zwraca uwagę huśtającej się małpce, trąbiącemu słoniowi, skrzeczącej, kolorowej papudze oraz głośnemu lampartowi. Gdy zwierzątka pytają się lwa czemu wszystkie ucisza, okazuje się, że niedaleko śpią słodko małe lwiątka i tata nie chce, żeby szybko się obudziły.
Na każdej stronie książeczki znajduje się guziczek, który trzeba wcisnąć, by usłyszeć odpowiedni dźwięk. Guziczki mają różne kolory, dzięki czemu mały czytelnik wie, który przycisk należy nacisnąć. Dzięki temu ćwiczy paluszki oraz aparat mowy naśladując usłyszany dźwięk. Dodatkowo ćwiczy skupienie słuchając krótkiego opowiadania. 

Leniwcu, pośpiesz się! Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem.

Natomiast ta pozycja opowiada perypetie tytułowego zwierzątka, które niespiesznie przejeżdża samochodem przez miasto. Leniwiec jak wiadomo wszystko robi baaardzo wolno więc każdy kierowca ze swojego pojazdu go pospiesza, trąbiąc klaksonem. Pospiesza go lew z koparki, niedźwiedź z pociągu oraz panda z wozu strażackiego.

 Przepięknie wydane książeczki są solidnie wykonane i pełne dynamicznych i kolorowych ilustracji. Do tego tekst, który idealnie uzupełnia urocze grafiki dodaje pełnego wyrazu tym pozycjom. Największą atrakcją są oczywiście dźwięki, które wydobywają się po naciśnięciu danego guziczka i sprawiają dzieciom wiele radości. My nie rozstajemy się z tymi książeczkami i codziennie zaczytujemy się w ich treści słuchając przy tym wydobywających się z nich ciekawych dźwięków.

A Wy co sądzicie na temat tych nowości?

Kasia 

 

Komentarze