Nowości ksiązkowe z serii "Mój świat" Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Harper Kids

 Kochani,

 Dzisiaj koniecznie muszę Wam pokazać książki, które są bardzo wartościowe i które pomagają dziecku lepiej zrozumieć otaczający go świat.

Co czujesz? Akademia Mądrego Dziecka. Mój świat

Jest to  przepięknie zilustrowana historia o emocjach, która pomaga uczyć i nazywać budzące się w dziecku emocje. W prawidłowym ich rozpoznaniu i nazwaniu pomogą nam nie tylko ładnie zilustrowane mini-historyjki, ale także cztery karty emocji, które należy właściwie dopasować do odpowiednich sytuacji w książeczce.  Na kolorowych, kartonowych stronach, mały czytelnik dowie się, co to są emocje, nauczy się je rozpoznawać oraz nazywać. Do książeczki dołączone są 4 karty - buźki z emocjami i uczuciami: radość, smutek, złość i podekscytowanie. 
Nasz bohater miś wraz ze swoimi przyjaciółmi pojawia się na kartkach książki w różnych sytuacjach, które mogą spotkać każdego maluszka. Raz miś jest u lekarza na badaniach, innym razem w przedszkolu z przyjaciółmi lub na placu zabaw bawiąc się z kolegami i koleżankami. Za każdym razem młody czytelnik musi odgadnąć, która emocja czy uczcie towarzyszy jednemu z przyjaciół misia. Pomocne w tym będą dołączone karty emocji. Trzeba wybrać odpowiednią buźkę i włożyć w odpowiednie miejsce na stronie. Pomysł na książkę dla najmłodszych jest naprawdę fantastyczny i warto ją mieć w swojej biblioteczce. 

Spójrz, jak rosnę! Akademia Mądrego Dziecka. Mój świat.

Jest to pięknie wydana  kartonowa książeczka, która pokazuje małemu dziecku jak rosną roślinki i zwierzęta. Dzięki ruchomym elementom poznajemy cykl życia żabki, możemy zaobserwować jak ze skrzeku rozwija się kijanka, a następnie młoda żabka. Dowiadujemy się także, jak mówi się na małą owieczkę, świnkę, krowę czy kurę. Maluszek może zobaczyć, jak sadzi się marchewkę, a następnie zaobserwować jak ona rośnie. Dowie się także, z jakiego kwiatu wyrasta owoc jabłuszka oraz zobaczy jak rolnik sieje ziarna, z których wyrasta pszenica. W książeczce pokazane są rośliny, które można zasadzić w ogródku oraz przydomowej szklarni. 
Książeczka ma piękne, kolorowe wnętrze, które przyciąga wzrok dziecka, grube i sztywne kartonowe strony, które są odporne na zniszczenia przez małe rączki oraz wiele otwieranych okienek i ruchomych elementów, które skupiają uwagę dziecka i rozwijają jego rozwój poznawczy.

I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

 

 

Komentarze