Nowości komiksowe - Wydawnictwo Egmont

 Humorystyczne komiksy, przy których każdy się zrelaksuje i poprawi sobie humor nie tylko ja lubię ;) Wspólnie z moim dzieckiem zaczytujemy się w nie,  nie tylko spędzając miło czas, ale również świetnie się przy tym bawiąc. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o trzech komiksach, które pojawiły się w nowościach Wydawnictwa Egmont.

Komiksy są super! Ptyś i Bill. Pies idealny. Tom 11

Następny tom humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Ptyś najchętniej cały czas by się bawił, a jego ukochany spaniel Bill ciągle marzy o pysznym jedzeniu i sławie górskiego psa ratowniczego. Chłopiec raz udaje Indianina, raz kowboja, z kolei rudy czworonóg połowę czasu spędza na gromadzeniu imponującej kolekcji kości. Bohaterowie nie mogą bez siebie żyć, dlatego nawet gdy coś zbroją, kryją się nawzajem przed rodzicami!  I tym razem bohaterowie przeżywają ze sobą wiele ciekawych przygód, które przedstawione są w formie krótkich, jednostronicowych historii. Tutaj zabawa, humor i śmiech wychodzą na pierwszy plan!Asteriks. Imperium smoka.

„Imperium smoka” to album w formie opowiadania stworzony na podstawie filmu o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach odbyła się w lutym 2023 roku. 

Jest 50 rok p.n.e. Chiny. Zdradziecki książę Deng Tsin Qin doprowadza do zamachu stanu, a cesarzowa zostaje uwięziona. Księżniczka Fu Yi, jedyna córka cesarzowej, ucieka z kraju i udaje się do małej galijskiej wioski, aby prosić dzielnych wojowników Asteriksa i Obeliksa o pomoc w uwolnieniu swojej matki. Okazuje się bowiem, że o ich nadludzkiej sile mówi się nawet w Szanghaju! Dwaj przyjaciele bez chwili wahania zgadzają się i wszyscy wyruszają w długą, pełną przygód podróż do Chin. W tym samym czasie Cezar, spragniony nowych podbojów, wraz ze swoją armią również zmierza w kierunku imperium smoka...

Komiks jest tak ciekawy, że nie można oderwać się od niego. Ciekawie prowadzona akcja, piękne grafiki i humorystyczne dialogi sprawiają, że czyta się go z ogromnym zaciekawieniem.

 Frnck. Wybuch. Tom 4

Jest to seria fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych i przeżywa dalszy ciąg swoich perypetii...Franck nadal usiłuje ucywilizować swoich pierwotnych towarzyszy. Ci jednak część jego propozycji przyjmują z ochotą, ale niektóre uważają za bezsensowne. Tak jest też w przypadku przewidzianego przez Francka wybuchu wulkanu. Zignorowanie sygnałów świadczących o zbliżającej się erupcji może źle się skończyć dla wszystkich. Tylko jedna osoba chętnie słucha Francka, choć także nie dowierza jego opowieściom. Co ciekawe chłopcu człowiek ten wydaje się dziwnie znajomy… 
Wszystkie zaprezentowane wyżej komiksy są godne uwagi i zainteresowania. Jeśli jesteście fanami tych wydań, to koniecznie musicie je poznać.

Kasia

*materiał reklamowy

Komentarze

  1. zawsze lubiłam bajki z Asterixem, są zabawne nawet dla dorosłych :D ten z pieskiem też wydaje się spoko :) mój syn odkąd poszedł na kurs tańca to do książek zagląda niechętnie, moje komiksy będą bardziej skuteczne :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz