Koloruj i naklejaj na wiosnę - Wydawnictwo Harper Kids

 Wiosną na dworze jest ciepło, wszystko się zieleni, a piękna pogoda zaprasza do zabawy na powietrzu! Świetnym pomysłem na ciekawie spędzony czas z dzieckiem są książeczki z serii Koloruj i naklejaj, które w specjalnej, sezonowej edycji zapraszają do swojego wnętrza pełnego radosnych ilustracji związanych z wiosną, przyrodą, słońcem i dobrą zabawą. 

 

 My Little Pony i Bing-  Koloruj i naklejaj na wiosnę.

Na stronach formatu A4 znajdują się kontury  bohaterów My Little Pony oraz Binga i jego przyjaciół, a zadaniem dziecka jest je pokolorować. Ułatwieniem w tym zakresie mogą być naklejki, które można wkleić w odpowiednie okienko. Mogą one stanowić pewien rodzaj podpowiedzi, dzięki czemu dziecko wie, jakimi kolorami należy pokolorować dany rysunek. Innym zastosowaniem, mogą być jako forma nagrody za pięknie pokolorowany rysunek. Osobiście podoba mi się możliwość dowolnie dobranej techniki ich wykonania. Bo przecież dziecko może kolorować postacie kredkami, flamastrami, może pomalować farbami, czy też spróbować wydzieranki, bądź plasteliny do ich wykonania. Najważniejsze, że ćwiczy swoje umiejętności artystyczne, rozwija motorykę małą, starając się nie wychodzić za kontury postaci i dodatkowo rozwija swoją spostrzegawczość. 

Obrazki w książce zostały dobrane tak, aby umiało je pokolorować nawet młodsze dziecko. Są duże, wyraźne i nieskomplikowane.  W specjalnej, sezonowej edycji znalazły się najbardziej radosne ilustracje związane z wiosną, przyrodą, słońcem i dobrą zabawą. Kolorowanie według wzoru pozwala dzieciom wyćwiczyć spostrzegawczość, sprawność manualną i zmysł estetyczny, a przy tym – wspaniale się zrelaksować. Każda ilustracja może być też zaproszeniem do obserwowania przyrody i śledzenia zmian, które niesie ze sobą wiosna, a przy tym – pretekstem do rozmowy z maluchem.

 I co sądzicie o tych książeczkach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz