Księga animacji LEGO - Wydawnictwo PWN

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..."

Od kilku lat przyglądam się, jak mój 8 letni syn tchnie nowe życia w klocki Lego i jakie niesamowite historie pojawiają się w jego zabawach... Jego kreatywność sprawia, że sama jestem pod wrażeniem tego, czego on, jako dziecko dokonuje... 

Wiedząc, że Wydawnictwo PWN ma w swoich nowościach pozycję, która idealnie wpisuje się w dziecięce zainteresowania mojego dziecka od razu wiedziałam, że to będzie książka, przy której moje dziecko rozwinie skrzydła...Księga animacji LEGO"  stanowi poradnik, który krok po kroku przeprowadza młodego czytelnika przez kolejne etapy produkcji filmowej. 

Jej wnętrze skrywa w sobie kompendium wiedzy, gdzie każde zdanie czegoś nas uczy... No właśnie w tej książce nie ma "niepotrzebnych zdań", a dołączone zdjęcia, które pozwalają upewnić się w wykonywanych czynnościach dodatkowo wzbudzają inspirację do dalszego tworzenia...


Autorzy książki wprowadzają nas w świat animacji skrupulatnie przedstawiając kolejne kroki, które nie pozwolą nam pogubić się w stosunkowo gęstym informacyjnie świecie animacji.
Od udzielanej pomocy w skompletowania niezbędnych rzeczy do stworzenia własnego domowego studia, aż po tworzenie prostych animacji mimiki i gestów i bardziej skomplikowanych efektów wybuchów. Książka stanowi niesamowitą inspirację zarówno dla młodych jak i bardziej doświadczonych osób w zakresie tworzenia filmów. My powoli przekraczamy kolejne etapy i osiągamy sukcesy ;) Kto wie, czy za parę lat na podstawie własnie tej książki nie ukaże się film mojego synka? 

Wspaniałości dla Was  ;)

Kasia

Komentarze