Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci - Wydawnictwo PWN

Zainteresowania mojego syna idą w parze z zafascynowaniem się tematyką tworzenia filmów. Sam odłożył sobie pieniążki na swoją pierwszą kamerę i z zamiłowaniem wszystko nagrywa ;) W tej tematyce świetnie zdała egzamin książka "Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci" Wydawnictwa PWN, która prostym i zrozumiałym językiem przedstawia nam, że film to nie tylko nagranie, ale i jego obróbka. Do tego może służyć m.in. program Adobe After Effects CC2017. Znajomość tego programu daje możliwość złożenia jednego filmu z kilku nagrań, dodawania efektów, czy też łączenia wideo z grafiką, animacjami czy tekstem.
Wszystkie etapy powstawania filmu i dodawania im efektów specjalnych są szczegółowo opisane i urozmaicone piękną szatą graficzną. Każde omawiane zagadnienie zostało przedstawione i omówione za pomocą zrzutów ekranu i krótkich instrukcji powstawania.
Jest to kolejna książka, która pozwala rozwijać zainteresowania młodego czytelnika, a zakres znajdujących się w niej informacji jest wręcz niesamowitej ilości.

Czy Wasze pociechy też się interesują tą tematyką?

Pozdrawiam

Kasia

Komentarze