Mózg. 41 największych mitów - Wydawnictwo PWN

W ciągu ostatnich 150 lat opublikowano prawie dwa miliony prac naukowych poświęconych funkcjonowaniu mózgu. Choć nasza wiedza dotycząca działania tego organu rośnie w dużym tempie, wciąż jednak mózgowe mity trzymają się mocno. W dużej mierze przyczyniają się do tego media, nierzadko krzykliwymi nagłówkami zniekształcając czy wyolbrzymiając znaczenie wyników badań.
Czy rzeczywiście ludzie dzielą się na prawo- i lewopółkulowych?
Czy to prawda, że za doświadczenia religijne odpowiadają płaty skroniowe?
Czy mózg naprawdę działa jak komputer?
Czy to prawda, że im większy mózg, tym mądrzejszy jego właściciel?
Czy rzeczywiście korzystanie z internetu nas ogłupia?
Dzięki pozycji książkowej autorstwa Christiana Jarretta wiele możemy się dowiedzieć...

O tym jak zbudowany jest mózg i jak funkcjonuje napisano już wiele książek, a jednak wciąż dowiadujemy się ciągle nowych informacji na temat jego możliwości... Z tą tematyką postanowił zmierzyć się autor książki, który przedstawia mity i nieścisłości na ten temat...

Książka podzielona jest na 8 rozdziałów, które są świetnie przemyślane przez autora. Najpierw prezentuje on funkcjonujące mity, a następnie się z nimi rozprawia i je obala.Przyznam się Wam szczerze, że czytając tę książkę sama chwytałam się na tym, iż pewne mity są bliskie mojemu tokowi rozumowania... A tu sprawa wygląda całkowicie inaczej ;) 

Warto więc sięgnąć po tę pozycję, w szczególności po to, aby zaktualizować swoje wiadomości na temat pracy mózgu, gdyż w bardzo znacznym stopniu może ona odbiegać od prawdy... Sama się o tym przekonałam ;)

A czy Wy interesujecie się tą tematyką?

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

  1. Ciekawa i zastanawiam się czy u mnie byłoby podobnie że sama myślę o pewnych rzeczach inaczej niż powinnam :) hmm ciekawe, takie książki są naprawdę dobre :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie książki, sporo można się z nich dowiedzieć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaintrygowałaś mnie, chybe siegnę po tą pozcję. CZasami wydaje mi się niewiarygodne, że ludzie często myślą tak samo!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz