Nauka zamknięta w formie komiksu - Maria Skłodowska - Curie i Darwin - Wydawnictwo Egmont

 Mój syn uwielbia komiksy. Gdy rano się budzi od razu sięga po książkę, gdy między lekcjami ma przerwy - widzę go z książką, wieczorem przed snem również czyta komiksy. Dzięki temu, że od urodzenia czytaliśmy mu książki, to zamiłowanie do nich trwa niezmiennie od kilku lat.

Nic też dziwnego, że ucieszył się nowościami komiksowymi, które po raz pierwszy pojawiły się w Wydawnictwie Egmont, a są nimi - Najwybitniejsi naukowcy.

Seria ta prezentuje postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach - medycynie, przyrodzie, fizyce czy atronomii. 


Najwybitniejsi naukowcy. Maria Skłodowska - Curie. Pierwiastki promieniotwórcze.

W tym pierwszym tomie zaprezentowana jest postać Marii Skłodowskiej-Curie, która była odkrywczynią dwóch pierwiastków promieniotwórczych – radu i polonu. Będąc jednym z najwybitniejszych naukowców w dziejach promowała naukę jako sposób poznawania świata, starała się też doprowadzić do tego, by współpraca intelektualna przekształciła się w narzędzie komunikacji pomiędzy narodami. 

Komiks nie tylko przyciąga uwagę ciekawymi grafikami, ale również sposobem prowadzenia dialogów. Dzięki temu wzbudza w młodych czytelnikach chęć poznania ich życia i motywuje do działania i prób samodzielnego odkrywania świata.
Najwybitniejsi Naukowcy. Darwin. Ewolucja teorii.

W tym tomie zapoznajemy się z postacią Charlesa Darwina, twórcy teorii ewolucji.

Darwin był piątym z sześciorga rodzeństwa i od małego żywo  interesował się przyrodą. Potrafił godzinami wędrować po polach i łąkach obserwując owady i inne zwierzęta. Mimo, że rodzice chcieli, aby studiował medycynę, on tam kompletnie się nie odnajdywał. Jego miłość do przyrody zaowocowała napisaniem dzieła "O powstawaniu gatunków" , która zmieniła postrzeganie świata i stała się jednym z najważniejszych dzieł w historii nauki.

Komiks pokazuje, co ukształtowało największego przyrodnika w dziejach i jak dzięki pasji poznawania przyrody zwiedził cały świat, dzięki czemu wyewoluowała jego teoria. 
A Wy co sądzicie o tej nowej serii???

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz