Nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka - Ja i moja mama oraz Czy to jest moje? - Wydawnictwo HarperKids

  Uwielbiamy książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka i z ogromną ciekawością zawsze czekamy na ich nowości. Tym razem na grubych i kartonowych stronach znalazły się krótkie i zabawne wiersze Zbigniewa Dmitroca, polskiego poety i bajkopisarza. Ja i moja mama to opowieść o małej koali i jej mamy, która jak każda mama kocha swoje dziecko nad życie i wszystko dla niego robi. Piękne, rymowane wierszyki przekazują wszystko to, czym charakteryzuje się mama, która otacza miłością swoje dziecko, uczy je szacunku i zawsze stoi obok wspierając jego rozwój i towarzysząc mu w poznawaniu otaczającego świata. Tę książeczkę czyta się z ogromną przyjemnością, bo cały tekst jest przepełniony miłością, a serduszko, które towarzyszy nam na każdej stronie jest jego odzwierciedleniem. 

Czy to jest moje? na poszczególnych stronach przeczytamy o przemyśleniach małej dziewczynki, która zastanawia się, czy poszczególne przedmioty należą do niej - butelka, nocnik, klocki, ubranka... Dzięki niej dziecko poszerza swoją wiedzę o sobie samym i otaczającym je świecie oraz poznaje i rozwija swoje podstawowe umiejętności i wartości społeczne.
Piękne wydanie książeczek pełne pozytywnych treści, sympatycznych postaci i barwnych ilustracji przyciągają uwagę dziecka i rozwijają jego świat wyobraźni i emocji.

A Wy co sądzicie o tych nowościach dla najmlodszych?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz