Pudełko pełne zabawy dla najmłodszych - Zwierzęta - Wydawnictwo Harper Kids

 Czy czasami brakuje Wam pomysłów w jaki sposób zorganizować dziecku czas, aby się nie nudziło i dodatkowo wykorzystało go w pożyteczny sposób?

Na pomoc przychodzi ciekawe Pudełko pełne zabawy, które pokocha każde dziecko. 

Pewno nie raz słyszeliście o puzzlach, które można wykonać z patyczków laryngologicznych lub po lodach. Takie rozwiązanie nie tylko jest tanie, ale również daje szerokie pole do popisu. Dla maluszków można narysować na nich ulubione postacie, dla starszych dzieci wykorzystać je można do przeróżnych obliczeń matematycznych, zgadywanek literowych itp. Ich wachlarz zastosowania jest nieograniczony, a zabawa bardzo udana ;)

 Wydawnictwo Harper Kids postanowiło wydać układanki, które przypominają te wykonywane z patyczków.


W skład zestawu wchodzi książeczka z rymowanymi wierszykami, tacka do układania dwustronnych puzzli oraz 32 kawałki układanek.

Książeczka z krótkimi wierszykami stanowi świetne wprowadzenie do zabawy i przybliża nazewnictwo ośmiu zwierząt. Puzzle są wykonane z grubej tektury o stosunkowo dużych rozmiarach, dzięki czemu małe rączki dziecka mogą  swobodne nimi manipulować.


Czytanie i układanie poszczególnych elementów korzystnie wpływa na rozwój małego dziecka. Puzzle rozwijają motorykę małą, pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów. Dodatkowo rozwijają u dziecka koncentrację uwagi i skupienie się przez dłuższy czas. Znajdująca się w zestawie książeczka pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo i znajomość danego fragmentu otaczającego nas świata.

Co sądzicie o tym pudełku pełnym zabawy?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz