Muminki dla najmłodszych - Wydawnictwo Harper Kids

 Bajka Muminki znana jest wszystkim od wielu wielu lat. Do tej pory na przeróżnych gadżetach można spotkać postać psotnej Małej Mi, czy też innych bohaterów Doliny Muminków. 

Ale czy można nimi zainspirować również młodsze dzieci?

Wydawnictwo Harper Kids postanowiło wydać krótkie i bogato ilustrowane opowiadania, które zostały opracowane na podstawie książek Tove Jansson. 


Na bajecznie kolorowych stronach został umieszczony uproszczony tekst, zapisany dużymi literami, które starsze dzieci będą mogły bez trudu przeczytać, a młodsze słuchając opowiadań nie nudzą się nimi. 

Nasza kolekcja zawiera w sobie trzy historie... Muminek i księżycowa przygoda, której akcja opiera się na poszukiwaniu skarbu. Czy wyprawa na samotną wyspę w świetle księżyca pozwoli im go odszukać?
Muminek i gwiazdka z nieba to historia idealnie pasująca do dziecięcej wyobraźni i spełnianiu życzeń. Muminek natrafia przypadkiem na piękny, lśniący kamyk. Panna Migotka i Ryjek nie mają wątpliwości, że to gwiazdka, która spadła z nieba. A taka gwiazdka może spełnić życzenie tego, kto ją znalazł! Ale wybrać tylko jedno życzenie wcale nie jest łatwo... Czy Muminkowi uda się zdecydować, o co ma poprosić, zanim kamyk straci blask? 
Muminek i Święto Lodu to urocza opowieść, której historia krąży wokół Święta Lodu. Gdy Muminki przygotowują się do zimowego snu i spada pierwszy śnieg, dociera do nich zaproszenie na to wyjątkowe Święto. Panna Migotka nie chce, by ominęła ją dobra zabawa. Czy Muminek będzie równie odważny i ośmieli się wyjść z domu w zimowy czas? 
Lekkie i sympatyczne historie, które mimo uproszczonej fabuły przemycają ważne wartości sprawiają, że te książeczki są ponadczasowe i pełne ciepła.

A Wy lubicie Muminki?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz