Zabawy z ruchem - Czapu Czipu - Wydawnictwo Harper Kids

 Jak poprzez zabawę wspierać rozwój dziecka? Jednym z nich są zabawy naśladowcze, dzięki którym dziecko może wcielać się w różne role czytanych przez rodzica opowiadań i interpretować je ruchem ciała i gestami.

 Wydawnictwo Harper Kids przygotowało dla najmłodszych czytelników nową serię kartonowych książeczek wspierających rozwój dzieci poprzez zabawę przez ruch.
Jej bohater, chłopiec o imieniu Czapu Czipu ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz - potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, szykuje różne zagadki i zabawy. Dzisiaj chciałabym Wam o nich opowiedzieć...

Czapu Czipu. Wyginaj się jak kotek.

W tej książeczce Czapu Czipu uczy dzieci naśladować kotka. Każda przewrócona strona prezentuje nowe ćwiczenie do wykonania. To tutaj dzieci nauczą się wyginać grzbiet jak kotek, czy pić mleczko z miseczki. Wykonywane ćwiczenia stymulują motorykę dużą, dzięki czemu świetnie rozwija się układ nerwowy i sprawność fizyczna. 
Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka.

Tym razem przy pomocy małpki dzieci nauczą się rozwijać swój aparat artykulacyjny. Ćwiczenia logopedyczne pozwalające usprawnić buzię i język stanowią świetną bazę w zakresie przygotowania do prawidłowej wymowy. Zagadki dźwiękowe i wizualne nie tylko  można ćwiczyć w domu, ale są też świetną pomocą dydaktyczną dla terapeutów i pedagogów.
Książeczki, które zawierają w sobie proste historie inspirują do wspólnej zabawy i pomagają dziecku rozwijać się i poznawać świat.

A Wy co sądzicie o tej nowej serii???

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz