Laboratorium w szufladzie - Anatomia człowieka i Zoologia - Wydawnictwo PWN

Dzień dobry w poniedziałek ;)

Wiecie jakie było moje zaskoczenie, gdy wchodząc do pokoju mojego synka (w końcu ma już dziecko wakacje) zobaczyłam go, jak  w skupieniu czyta książki z serii Laboratorium w szufladzie?

Jednak ma coś po mamusi ;) I właśnie o dwóch z nich dzisiaj chciałabym powiedzieć Wam kilka słów...Pierwszą z nich jest Anatomia człowieka.Na podstawie samego tytułu możemy się domyślać, że głównym przeznaczeniem tej książki jest odkrywanie przez czytelnika niesamowitych informacji o tajemnicach ludzkiego organizmu. To tutaj pogłębimy swoją wiedzę o układzie krwionośnym, pokarmowym, kostnym czy płucach. Ale jeśli sądzicie, że jest to kolejna książka niczym podręcznik ze szkolnej ławki do biologii to bardzo się mylicie ;)
Mamy tu ogrom pomysłów na doświadczenia, które pozwolą nam w domowym zaciszu zgłębić empirycznie informacje o naszym organiźmie  ;) Cały zakres ciekawostek o tajemnicach naszego ciała tylko rozbudza chęć dalszego wtajemniczania się i poznawania tej niesamowitej tajemnicy ;)

Natomiast drugą książką z tej samej serii jest Zoologia.Książka ta może być wykorzystywana nie tylko przez dzieci, ale również rodziców i nauczycieli. Tym razem autorka zabiera nas w świat zwierząt i pozwala nam znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dzięki eksperymentom o zróżnicowanym stopniu trudności poznamy ciekawostki ze świata mrówek, pszczół, ślimaków czy muszek owocówek ;) Książka ta na pewno skradnie niejedno serce młodego miłośnika przyrody i zwierząt ;)
A Wasze dzieci też w wakacje sięgają po książki???

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz