„Dzielny lew Eryk. Rodzinka się powiększa” i „Detektyw Łodyga na tropie zagadek fizycznych” - Wydawnictwo Edipresse

Kochani,

Dziś chciałabym zaprezentować Wam dwie pozycje książkowe Wydawnictwa Edipresse, które są godne polecenia ;)
Pierwsza z książek Dzielny lew Eryk. Rodzinka się powiększaopowiada o pojawieniu się nowego człona rodziny. Jest to świetna pozycja dla rodziców, którzy zastanawiają się jak wprowadzić swoje dziecko do zmian dotyczących narodzin kolejnego potomstwa. Dzielny lew Eryk przybliży swoim czytelnikom to zagadnienie i wskazuje  plusy wynikające z tej sytuacji. Rodzice dzielnego lwa rozwiewają jego lęki i obawy i nawet w momencie, gdy w domu pojawia się jego mała siostrzyczka umiejętnie tłumaczą mu, jakie ograniczenia wynikają z wieku oraz motywują i podkreślają rolę starszego brata ;)
Przekaz książki wzmocniony jest ciekawymi ilustracjami oraz zadaniami, które znajdują się po każdej opowiedzianej historii. Książka pomaga zaakceptować obecność młodszego rodzeństwa, zachęca do wspólnych zabaw i uczy poprawnych zachowań w zaistniałej sytuacji. Warto ją przeczytać ;)

"Detektyw Łodyga na tropie zagadek fizycznych" to pięknie wydana książka w twardej oprawie i dużymi literami odpowiednimi dla czytelników dopiero wkraczających w świat liter. Znana postać z programu MiniMini wprowadza młodego czytelnika w świat fizyki rozwiązując ciekawe zagadki z tej dziedziny.
Czytając książkę dzieci dowiedzą się jak skonstruować kompas? Co to jest elektryczność? I czy można zważyć powietrze? W każdym z dziesięciu rozdziałów w bardzo pomysłowy sposób wplecione są zagadki z którymi zmierzy się młody czytelnik dodatkowo przez zabawę ucząc się fizyki ;)

A Wy co sądzicie o książkach, które bawią i uczą???

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

 1. Ja zdecydowanie uwielbiam książki, które bawią i uczą, połączenie przyjemnego z pożytecznym jest skarbem :) dlatego również lubię takie książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki! Zawsze mówię, że to takie 2 w 1, przyjemne z pożytecznym, nauka przez zabawę, najlepsze są właśnie takie pozycje! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ;) Również bardzo cieplutko pozdrawiam ;)

   Usuń
 3. Świetne książeczki, sama chętnie bym poczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki wyglądają bardzo fajnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że takie książki są wartościowe ;) tą drugą pozycję kupiłabym dla mojej Zuzy :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie kupię tą książeczkę jak maluszek tylko podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. takie książki są najlepsze :) same w dzieciństwie takie lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie książki są świetne. Sama niedługo zacznę takie kupować :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz