Świat dinozaurów - Jurassic World 2 - Wydawnictwo Egmont

Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy Bałtów i znany w tym rejonie Park Dinozaurów. Naszemu dziecku tak spodobały się te gady, że z przyjemnością sięgnął po nowości książkowe Wydawnictwa Egmont - 

Jurassic World 2. Stwórz raptora. Książka młodego konstruktora.Książka z modelem raptora w środku została wydana w twardej oprawie z modelem do składania. Oprócz tego znajduje się tam wkładka, która wprowadza w świat Jurassic World.Znajduje się w niej spora dawka wiedzy na temat świata dinozaurów dodatkowo wzbogaconych świetnymi ilustracjami.

W dalszej części książki czeka na czytelnika nie lada wyzwanie, ponieważ z 20- elementowego szablonu należy złożyć Raptora. Elementy wykonane są z bardzo grubego kartonu, a efektem końcowym jest ponad 30 cm dinozaur. Nasz został nazwany - Melania i ma już swoje wyznaczone miejsce w pokoju synka, który często towarzyszy mu podczas zabaw ;)
Mając tak fascynujący model warto sięgnąć po kolejną książkę - Jurassic World 2. Opowieść filmowa. 


Któż z nas - pokolenia lat 80- tych nie pamięta mrożącego krew w żyłach - Jurassic World?? Teraz nabiera on znów nowych znaczeń... Tym razem dinozaurom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Wulkan uznawany za wygasły grozi wybuchem. Mimo tragicznych wydarzeń dwóch śmiałków postanawia podjąć próbę uratowania gadów...Żywa akcja książki, trzymające w napięciu sceny działają na wyobraźnie aż tak, że miało się wrażenie, iż zaraz wyskoczy przed nami dinozaur!!! Ta pozycja jest dla osób o silnych nerwach i starszych dzieci, których nie przeraża świat dinozaurów.

A może byliście już w kinie na tym filmie???

Pozdrawiam

Kasia

Komentarze

  1. W dzieciństwie zawsze bałam się tych gadów :D fajnie, że teraz są takie książeczki dla dzieci, gdzie w sposób poprzez zabawę poznaje się te stworzenia :) i nie wyglądają tak strasznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz