Basia, Franek i ... chorowanie oraz humory - Wydawnictwo Harper Kids

 Basia, Franek i... chorowanie oraz humory to dwie nowe, kartonowe książeczki z serii przygód o Basi i jej młodszym bracie Franku autorstwa Zofii Staneckiej.


 
Obie książeczki pokazują pięknie rozwijającą się więź między rodzeństwem. Basia, jako starsza siostra uczy brata różnych rzeczy, tłumaczy i pokazuje nowe nazwy, dzięki czemu Frankowi łatwiej zrozumieć otaczający go świat. 

Książki wydane są w twardej oprawie, dzięki czemu będą służyć przez długi czas, a kolorowe ilustracje przykuwają wzrok dziecka.

Basia, Franek i chorowanie to historia o chorobie Frania i jego troskliwej opiekunce - Basi, która dba o niego najlepiej jak potrafi. Przynosi mu chusteczki do nosa, robi herbatę z miodem i stara się umilić bratu czas. Dzięki Basi Franek przekonuje się, co jest najlepszym lekarstwem na chorobę.

 Basia, Franek i humory to pozycja, która przybliża młodym czytelnikom świat emocji.
Franek jest jeszcze mały, dlatego gdy Basia idzie w odwiedziny do kuzynki Luli, czuje się tak smutny, że zaczyna płakać. Nawet opiekunka Ola nie potrafi go rozbawić. Czy Basia sprawi, że młodszy brat znów będzie radosny? 

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas z książeczkami o Basi i Franku. Te krótkie opowiadania zachęcają do wspólnych rozmów na poruszane w nich tematy i do wspólnej zabawy.

A Wy co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

Komentarze

  1. Kolejne bardzo fajne kartonowe książeczki dla najmłodszych. ,,Basia Franek i humory'' oraz ,,Basia Franek i chorowanie'' to najnowsze części o tym wspaniałym rodzeństwie. Seria ta to krótkie historyjki o Basi i Franku, które możemy czytać już z rocznym dzieckiem. Są napisane prostym i bardzo przyjemnym językiem, dzięki czemu są łatwe do zrozumienia przez najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne nowości z serii. Moja córka też uwielbia przygody Basi. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz