Komiksowy zawrót głowy... Magiczna 7, Louca, Smerfy, Lucky Luke - Wydawnictwo Egmont

 Dzisiaj nadszedł czas na poznanie kolejnych nowości książkowych Wydawnictwa Egmont, a będą nimi komiksy - najbardziej preferowany gatunek książek dla mojego dziecka ;)


 Magiczna 7. Przeciwko wszystkim.

Jest to drugi tom  serii komiksów fantasy, gdzie siódemka niezwykłych bohaterów spotka się, konkuruje, a następnie jednoczy, by stawić czoła wspólnemu zagrożeniu, jakim ma być najeźdźca z innej planety.
Leo i inni młodzi magowie dostrzegają, że w ich mieście dzieje się coś dziwnego: rodzice stają się bardzo opiekuńczy, nauczyciele strasznie wymagający, a kolejne wprowadzane w mieście prawa – coraz bardziej restrykcyjne. Bohaterowie przeprowadzą śledztwo, po którym czeka ich pierwsza poważna walka. I zdaje się, że to dopiero początek ich misji jako obrońców Ziemi i ludzkości. 

Kolejna część "Magicznej 7" jest pełna zwrotów akcji, niespodzianek i niesamowitych wydarzeń.  Jeśli lubicie opowieści o walce dobra ze złem, o nastolatkach, które jako jedyne mogą uratować świat, to jest to komiks właśnie dla Was.

Louca. Oby się udało. 

To już trzeci tom uwielbianej serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu duchu.  
 
Nadszedł mecz decydujący o przyszłości drużyny Liceum im. Quanfrina. Louca zdaje sobie sprawę, że potrafi strzelać bramki tylko dzięki pomocy Nathana, a tymczasem jego widmowy przyjaciel... odszedł, aby dowiedzieć się, co słychać u jego rodziny. Louca pozostawiony sam sobie robi z siebie pośmiewisko na oczach całej szkoły. Na szczęście w drugiej połowie Nathan wraca i obiecuje zmienić wynik meczu. Niestety na drodze bohaterów pojawiają się kolejne przeszkody...

Kolejny tom przedstawia bardzo ciekawą fabułę, gdzie napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną. Powolne odkrywanie prawdy o historii ducha Nathana trzyma w napięciu i sprawia, że chcemy jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów komiksu. 

Smerfy i śnieżyca. 

Kolejna opowieść o wesołych Smerfach, naszych małych mieszkańcach wioski zagubionej w ogromnym lesie.  

W 39 tomie Smerfy przygotowują się do zimy i idzie im to bardzo dobrze. Zebrały zapasy żywności i drewna na opał. Nie przewidziały tylko jednego: najstraszliwszej od lat śnieżycy! Naszym bohaterom grozi wielkie niebezpieczeństwo – ich wioska może zostać całkowicie zasypana. Co gorsza, w chwili nadejścia zawiei kilka Smerfów znalazło się poza domem. Czy uda im się znaleźć jakieś schronienie? A nawet jeśli, to jak poradzą sobie bez jedzenia? Czy ktokolwiek im pomoże? 

Ten kolejny pięknie ilustrowany komiks, momentami wywołuje lekki uśmiech na twarzy. Zabawna historia przedstawia nie tylko wielki zapał Smerfów, ale również momentami ich ogromny upór. Całe szczęście wszystko kończy się ulubionym happy endem, a niebieskie stworki zyskują nowego przyjaciela. 

Lucky Luke. Daltonowie wciąż uciekają.

Kolejny tom przygód dzielnego kowboja, który tym razem nie może nic poradzić na to, że Daltonowie są na wolności.
Z okazji wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych wydarza się coś, dzięki czemu tym razem to czterej bracia zakpią z Samotnego Kowboja... Chyba jednak niezbyt długo będą górą, bo ich bandyckie ciągoty znów sprowadzą ich na drogę występku. A że Luke nie spuszcza ich z oka, szykuje się kolejny ciąg podstępów i pościgów! 

Ciekawe nowości komiksowe podbiły nasze serca i jeszcze nie jeden raz będziemy po nie sięgać w domowej biblioteczce ;)

Kasia
 [post sponsorowany]

Komentarze