Harley Quinn. Piękna katastrofa - Wyydawnictwo Egmont

 Harley Quinn. Piękna katastrofa to kolejna powieść graficzna, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 13+. Tym razem mamy mieszane uczucia co do tej pozycji, ale o tym powiem Wam za chwilę.


 


Zbuntowana i ekscentryczna piętnastoletnia Harleen Quinzel zostaje wysłana do Gotham z pięcioma dolarami w kieszeni. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa, lecz los w końcu się do niej uśmiecha, gdy Mama, najbardziej znana drag queen w Gotham, przygarnia ją pod swoje skrzydła. Z początku wydaje się, że Harleen wreszcie znalazła swoje miejsce na ziemi – miejsce, gdzie poznała swoją nową przyjaciółkę Ivy i gdzie naprawdę może być sobą. Ale wszystko się zmienia, gdy kabaret Mamy pada ofiarą nowej fali gentryfikacji, która powoli zalewa całą okolicę. I teraz Harleen jest wściekła. A przekuwając swoją złość w czyn, musi dokonać wyboru: czy dołączyć do Ivy, która z całych sił stara się poprawić warunki życia w sąsiedztwie, czy do Jokera, który planuje zniszczyć Gotham, zaczynając od potężnych korporacji. 

Cała historia ma wiele zwrotów akcji i jest nie do końca zrozumiała. Ponarzekam też trochę na język jakim jest napisany... Do mnie osobiście nie przemawia. Cóż przedstawiona historia znacznie odbiega od tej mi znanej. Jednak muszę tutaj zwrócić uwagę na Wyjątkowe i bardzo charakterystyczne grafiki, które potęgują odbiór przekazu powieści. Za to ogromne brawa! 

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze