Moje pierwsze zadania przedszkolaka i moje pierwsze zwięrzęta - Wydawnictwo HarperKids

 W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam świetne książeczki, które idealnie sprawdzą się dla przedszkolaczków. W tym miesiącu Wydawnictwo HarperKids przygotowało nie lada gratkę dla maluszków, które przez zabawę uczą się najważniejszych zagadnień ze świata przyrody i codziennego dnia przedszkolaka. Czas spędzony z tymi książkami jest bardzo wartościowy, angażujący i rozwijający umiejętności dzieci.


Książki są bardzo solidnie wykonane i stosunkowo duże. Sztywne, kartonowe strony są odporne na zniszczenia, kolorowe rysunki przyciągają wzrok, a zastosowanie ciekawych rozwiązań w ich wnętrzu angażuje małego czytelnika do poznawania ich znaczenia. 

Moje pierwsze zadania przedszkolaka. Akademia Mądrego Dziecka

Ta książka zachęca małego czytelnika do poznawania cyfr, kolorów, kształtów i prostego dodawania. Razem ze zwierzątkami dzieci dowiadują się jak spakować się do przedszkola, jak miło można spędzić w nim dzień i czego ciekawego można się tam nauczyć. Na zajęciach plastycznych bohaterowie mieszają farby, dzięki odsłonięciu klapki dowiadują się co powstanie z wymieszania żółtego z niebieskim. Uczą się też prostego dodawania oraz rozpoznawania kształtów.

Książka jest bardzo ciekawie przemyślana, a zadania na tyle urozmaicone, że nie pozwalają czytelnikowi na nudę. Znajdziemy w niej wysuwane elementy, otwierane okienka, wiele kolorów, kształtów i ciekawostek.

 Moje pierwsze zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka

Ta książeczka pozwala poznać małemu dziecku otaczający go świat, a w szczególności zwierzęta, które pochodzą z różnych ekosystemów. Mogę śmiało stwierdzić, że książka zamknęła w sobie zwierzęta z całego świata. Każda rozkładówka poświęcona jest innemu ekosystemowi, pokazując między innymi jakie zwierzęta zamieszkują las, a jakie pływają w morzu. Oprócz kolorowych ilustracji zwierząt znajdziemy w niej również kilka ciekawostek i zagadek, które odgadnięte pozwalają cieszyć się dziecku z osiągniętego sukcesu i uczyć nowych wiadomości z ich świata.

 I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia 

Komentarze

Prześlij komentarz