Supersi i Zaginione wesołe miasteczki, czylo nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont

 Kochani,

 Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnymi nowościami komiksowymi  Wydawnictwa Egmont. Rozsiądźcie się wygodnie i zapraszam na poniższy wpis ;)


Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih to całkiem nowa seria komiksowa, która opowiada o trójce rodzeństwa - Lili, Mat  i Benji, którzy nie są zwykłymi ludźmi. W dramatycznych okolicznościach tracą rodziców i uciekają na Ziemię ze swojej kosmicznej stacji umieszczonej na orbicie małej planety w gwiazdozbiorze Kasjopei. Ziemianie nie przyjmują uciekinierów z otwartymi ramionami. Rodzeństwo na każdym kroku zderza się z murem obojętności, a nawet wrogości. Zagrożone dzieciaki muszą ukrywać swoją odmienność, pochodzenie oraz supermoce, którymi są obdarzone. Starają się więc za wszelką cenę wtopić się w tłum, przyjmując ludzki styl życia, co nie jest łatwe. W efekcie ciągle zmieniają miejsca pobytu i szkoły... Komiks jest przepełniony przeplatającymi się emocjami - smutku, nadziei i małych radości, co powoduje, że czyta się go jednym tchem. Do tego fantastyczna grafika nadaje mu jeszcze większego klimatu i przyciąga czytelnika całymi swoimi mocami.

 Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie.

Jest to kolejna powieść graficzna dedykowana młodym czytelnikom, poruszająca ważne tematy społeczne.  Opowiada ona historię nastolatka, który należał wraz ze swoimi rodzicami do słynnej grupy Latających Graysonów. Razem z nimi pracował i mieszkał w cyrku Haly’ego. Problem polegał na tym, że Dick wolałby nie spędzać wakacji, powtarzając mało oryginalne układy dla coraz to skromniejszej publiczności. Wtem niedaleko cyrku otwiera się Zaginione Wesołe Miasteczko. Dick ulega niesamowitemu urokowi miejsca, którym rządzą pradawne moce. Gdy młody Grayson poznaje tajemniczą Lucianę i jej wędrowną rodzinę, jest nią zbyt oczarowany, by dostrzec czyhające niebezpieczeństwo. Oszołomiony niezwykłymi fajerwerkami wesołego miasteczka Dick musi wybrać pomiędzy tym, kim jest, a tym, kim chce być – pomiędzy lojalnością względem własnej rodziny a świetlaną przyszłością u boku nowych przyjaciół i wielkiej miłości. 

Powieść jest pełna zwrotów akcji, zawiera w sobie wiele emocjonalnych wątków młodzieńczej miłości i buntu. Całość stanowi bardzo ciekawą pozycję, którą czyta się z ogromnym zainteresowaniem.

A Wy co sądzicie o tych pozycjach książkowych?

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze