Nowości z serii Niesamowity spacer Akademii Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

 Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek, które są doskonale znane rodzicom i najmłodszym czytelnikom. Ich wydania regularnie się rozrastają tworząc nowe i bardzo inspirujące serie. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam najnowsze, jeszcze ciepłe książeczki prosto od Wydawcy z serii Niesamowity spacer. My w swojej biblioteczce mamy już dwie pozycje - Łąka i Deszcz, dzisiaj nadszedł czas, aby zaprezentować Wam kolejne dwa egzemplarze.

 

Te przepiękne książeczki posiadają ruchome elementy, które z ogromną radością są odkrywane przez malutkie rączki. Do tego wykonane są z grubego kartonu i posiadają zaokrąglone rogi, dzięki czemu dziecko może je z łatwością trzymać w dłoni i cieszyć się z jej zawartości. Całość dopełniają bogate i kolorowe ilustracje z ogromem błyszczących, srebrnych elementów! To sprawia, że książeczki wyglądają niesamowicie! Przyciągają wzrok i czynią tę serię wyjątkową!

Las. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer.

Książeczka Las opowiada o leśnych zwierzętach które podczas jesieni przygotowują się do kolejnej pory roku czyli zimy. Wiewiórki zbierają i chowają orzeszki, jelenie ryczą na rykowisku, a dziki biegają po lesie. Kontrastowa kolorystyka i uproszczona forma ułatwia zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Umieszczone w książeczce ruchome elementy, odkrywają przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniają wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia.

 Pod ziemią. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer.

Bardzo zbliżona w formie i przeznaczeniu książeczka od tej, którą zaprezentowałam Wam powyżej, tylko pokazująca maluszkom zwierzęta, które większą część życia mieszkają pod ziemią. Poznajemy ich domki oraz zwyczaje. Widzimy jak bawią się myszki i króliczki, jak mrówki kopią tunele, a małe borsuki śpią słodko w norkach.

 Czy wybierzecie się na spacer po lesie, czy też dziecko będzie chciało poznać mieszkańców świata mieszczącego się pod ziemią, to na pewno w każdym wariancie będzie to piękna przygoda, która przyniesie wiele niesamowitych i ciekawych przeżyć.

Kasia 

Komentarze

  1. Oho tych serii nie widziałam. Córka ma wiele książeczek z akademii mądrego dziecka i bardzo je lubi. Książki mają mądrą treść i polecam każdemu maluchowi.

    Starszy synek w ostatnim czasie natomiast zaczął interesować się komiksami, jego ulubiona seria to Kajko i kokosz:
    https://egmont.pl/seria/KAJKO-I-KOKOSZ,s,633878

    Aktualnie w Egmoncie jest na nie spora wyprzedaż z okazji 50 lecia serii.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz